Fotbal

Francouzská vláda viní fanoušky. Na finále LM měli mít falešné vstupenky

Francouzská vláda viní fanoušky. Na finále LM měli mít falešné vstupenky
Fanoušci Liverpoolu s platnými vstupenky | Zdroj: Profimedia.cz

Obrovský chaos způsobil start finále Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Liverpoolem. Utkání začalo s více než půlhodinovým zpožděním, důvodem bylo vniknutí fanoušků Liverpoolu na slavný Stade de France. Ti přeskakovali plot, ale našli se i tací, kteří měli platné vstupenky. Francouzská vláda viní fanoušky, kteří měli falešné vstupenky.

Vina je především na fanoušcích Liverpoolu, kteří se prostě chtěli dostat na stadion v Paříži za každou cenu. Podle francouzského ministra vnitra Geralda Darmanina můžou za chaos falešné vstupenky. Podle jeho slov bylo hned 70 % vstupenek neplatných. 

"Ve 21:00, kdy měl zápas začít, bylo přítomno 97 % španělských příznivců. Naopak anglických fanoušků ve svých sektorech bylo jen 50 %, což ukazuje na potíže, které vznikly pouze u vchodu podporovatelů Liverpoolu," doplnil Darmanin na tiskové konferenci. Dojít mělo k masivním podvodům.

Celkem během finále došlo k zatčení 29 lidí, více než polovina z toho byli Britové, kteří vnikli do útrob Stade de France bez platné vstupenky. Francouzská ministryně sportu Amélie Oudéa-Castéraová dodala, že 30 až 40 tisíc lidí mělo vstupenku falešnou či nemělo lístek vůbec.

Související obsah

"​Někteří lidé si koupili vstupenky, ale byli připraveni o zápas. Rádi bychom řekli, jak je nám všech těchto lidí líto, protože jejich zážitek ze sobotního večera byl zcela zkažený. Požádali jsme organizaci UEFA, aby tito lidé byli identifikováni a mohli být brzy kompenzováni," dodala Oudéa-Castéraová. 

Reportér Sky Sports Kaveh Solhekol byl přímo na místě a popsal například situaci, kdy za ním běhali lidé, kteří byli zneškodnění pepřovým sprejem. "Stěžovali si u mě lidé, kteří byli zneškodněni slzným plynem a pepřovým sprejem. Francouzská policie s nimi zacházela jako se zvířaty."

"Byl jsem zděšen, když jsem viděl záběry fanoušků, kteří byli napadeni pepřovým sprejem. A to včetně dětí," nebyl spokojený ministr kultury Chris Philp. "Pro takové chování policie není omluva," dodal Philp. Britský politik Ian Byrne viní francouzské úřady a UEFA.

Podívejte se na živé obrázky ze zuření fanoušků:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události