Gólová smršť ve finále konference. Zápas Colorada s Oilers nabídl 14 branek

Neskutečnou gólovou přestřelku nabídlo finále Západní konference mezi Coloradem a Edmontonem. Do hry se dostali všichni čtyři gólmani, tedy i Pavel Francouz, který pomohl Avalanche k vítězství 8:6.

Gólovou přestřelku odstartoval na začátku šesté minuty Evander Kane, který se dostal do samostatného úniku a trefil se přesně k tyči. O pár sekund později ale srovnal J. T. Compher. Po pěkné individuální akci navíc otočil skóre Nathan MacKinnon. Poslední minuta první třetiny nabídla ještě dvě branky. Nejprve vyrovnal na 2:2 Zach Hyman a o devět sekund později dal na 3:2 Cale Makar.

Hned v úvodu druhé části navýšil na 4:2 Nazem Kadri a přestřelka pokračovala dál. O snížení se postaral z dorážky Ryan McLeod. Na 5:3 upravil pěknou střelou pod horní tyč Mikko Rantanen. Pro Edmonton bylo ještě hůř ve 27. minutě, když pokus Makara úspěšně tečoval J. T. Compher.

​Ve 28. minutě se do branky Colorada dostal Pavel Francouz, jenž nahradil v brance zraněného Kuempera. A domácí odskočili dokonce na 7:3. O'Connor předložil puk před prázdnou Andrew Coglianovi. Oilers sice dokázali snížit na rozdíl jedné branky, ale konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě střelou do prázdné Gabriel Landeskog.

Colorado Avalanche – Edmonton Oilers 8:6 (3:2, 4:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Compher (Newhook, Burakovsky), 16. MacKinnon (Toews, Makar), 20. Makar, 21. Kadri (Landeskog, Rantanen), 25. Rantanen (MacKinnon, Lehkonen), 27. Compher (Makar, Toews), 37. Cogliano (L. O'Connor), 60. Landeskog – 6. Kane (Nugent-Hopkins, Yamamoto), 20. Hyman (Kulak, McDavid), 23. McLeod (Foegele, Nurse), 37. McDavid (Draisaitl, Kane), 44. Ryan (Kassian, Bouchard), 53. Nugent-Hopkins (Draisaitl, McDavid). Pavel Francouz odchytal za Colorado 32:41, připsal si 18 zákroků, obdržel 3 góly a úspěšnost měl 85,7 %.
Stav série: 1:0.