šipky

Michaela van Gerwena čeká operace, zmešká jeden z vrcholů sezony

Michaela van Gerwena čeká operace, zmešká jeden z vrcholů sezony
Zdroj: Profimedia.cz

Na fenomenálního nizozemského šipkaře Michaela van Gerwena čeká pauza. Kvůli syndromu karpálního tunelu v odhodové ruce musí na operaci a zmešká tak jeden z vrcholů sezony – World Cup of Darts.

Nizozemec prožívá zatím poměrně úspěšnou sezonu. Vyhrál už tři turnaje European Tour a dvakrát zvítězil i na Players Championships. Po základní části Premier League je na výborném druhém místě, když opanoval tři večery, a čeká ho finálový turnaj v Berlíně.

Právě tam podstoupí 14. června operaci pravé ruky, ve které má syndrom karpálního tunelu. Krátkou pauzu si dá světová trojka ale už nyní. Tento týden nebude startovat na dvou turnajích Player Championship v německém Nidernhausenu. Kvůli operaci si pak nezahraje na neoficiálním týmovém mistrovství světa World Cup of Darts, které se koná od 16. do 19. června.

"Už nějakou dobu pociťuji mravenčení v pravé ruce. Po lékařské prohlídce mi byl diagnostikován syndrom karpálního tunelu. Už se chvíli léčím, abych zmírnil příznaky a mohl pokračovat ve hře na dobré úrovni. Bylo ale jasné, že budu muset na operaci," prozradil na svém twitterovém účtu van Gerwen.

​"Na operaci půjdu 14. června po play-off Premier League. Bohužel to znamená, že nebudu moct hrát nějaké turnaje Players Championship a World Cup of Darts. Je pro mě zklamáním, že na mistrovství světa nebudu. Ale já, můj management, rodina i lékaři souhlasí s tím, že je teď ten správný čas, abych problém vyřešil," pokračoval zklamaný šipkař.

Související obsah

​"O dalších akcích v červnu a v červenci se rozhodnu podle toho, jak bude moje rekonvalescence probíhat. Mým cílem je být zpět na sto procent před World Matchplay," dodala na závěr světová trojka.

Michael van Gerwen letos ovládl například pátý turnaj Premier League:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události