Fotbal

Je to definitivní. Hvězdný Bale opouští Bílý balet. Nikdy nezapomenu, řekl

Je to definitivní. Hvězdný Bale opouští Bílý balet. Nikdy nezapomenu, řekl
Gareth Bale na střídačce Realu Madrid | Zdroj: Profimedia

O čem se čile spekulovalo, se stalo skutečností. Hvězdný fotbalový útočník Gareth Bale už nebude oblékat dres madridského Realu. Dvaatřicetiletý Velšan to oznámil v otevřeném dopise pro fanoušky Bílého baletu. "Byl to neuvěřitelný zážitek a čest. Nikdy nezapomenu," uvedl na rozloučenou. Kam má z Pyrenejského poloostrova namířeno, zatím není jasné. Mohl by se prý ale přesunout za moře do americké MLS.

Devět let. Tak dlouho nastupoval Gareth Bale v dresu slavného Realu Madrid. Vynechal pouze jediný ročník, který strávil na hostování v Tottenhamu. Teď je jeho angažmá v hlavním městě Španělska u konce. 

O tom, že v klubu končí, informoval už dávno Baleův agent, teď vše stvrdil sám hráč, když na sociální sítě umístil emotivní dopis pro fanoušky Bílého baletu, v němž se s Realem definitivně loučí. "Chci poděkovat všem svým spoluhráčům, trenérům, personálu i fanouškům, kteří mě podporovali," napsal na úvod. "Před devíti lety jsem přišel jako mladý muž, který si chtěl splnit sen tím, že bude hrát za Real Madrid a bude součástí něčeho tak slavného," uvedl v další části. 

"Být součástí klubu a jeho historie a dosáhnout toho, čeho jsme dosáhli, byl neuvěřitelný zážitek a nikdy na to nezapomenu. Byla to pro mě čest. Hala Madrid," nechal se slyšet dvaatřicetiletý útočník, jenž s Realem pětkrát slavil triumf v Lize mistrů či tři vítězství v LaLize. Do sítí soupeřů nasázel během angažmá v Madridu 106 branek, ať už v lize, poháru, nebo evropských pohárech. V posledních letech ale nebyl tolik vytěžovaný a bylo jen otázkou času, než z klubu odejde.

Související obsah

​Kam by měl zamířit teď, zatím není jasné. Mluví se o zájmu ze zámořské MLS, kam by měl podle spekulací letos odejít třeba i Ital Chiellini.

Madridský Real o víkendu oslavil další vítězství v Lize mistrů. Součástí týmu byl i Gareth Bale:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události