Fotbal

Šilhavý před Švýcary: Snažili jsme se to postavit co nejlépe, za Králem si stojím

Českou fotbalovou reprezentaci čeká už ve čtvrtek duel Ligy národů, ve kterém na domácí půdě přivítá Švýcarsko. Pro svěřence trenéra Šilhavého to bude hodně zásadní bitva, která zřejmě dost napoví o dalším vývoji ve skupině, v níž se Češi utkají ještě se Španělskem a Portugalskem. Aby si udrželi příslušnost mezi elitou, budou muset zabrat a uhrát co nejlepší výsledky. "Zápas je důležitý a snažili jsme se to postavit nejlépe, jak jsme uměli," uvedl trenér, jenž se musel vypořádat se spoustou omluvenek. Podobně mluvil i brankář Vaclík.

"Nečeká nás nic jednoduchého. Ten zápas bude strašně důležitý i pro setrvání v nejvyšší skupině," uvedl trenér Šilhavý na tiskové konferenci před čtvrtečním duelem Ligy národů, který Češi odehrají na pražském Sinobo Stadium proti Švýcarsku. Přestože musel oželet řadu hráčů, kteří se z různých důvodů omluvili, doufá, že postaví velmi kvalitní jedenáctku. A to ve všech utkáních, které jeho mužstvo čekají.

"Budeme chtít v každém zápase postavit silnou sestavu. Určitě neplánujeme, že by jeden zápas hrála jedna sestava a druhý druhá. Uvidíme, co zranění, a jak se to bude vyvíjet. Ale zápas se Švýcarskem je důležitý a snažili jsme se to postavit nejlépe, jak to šlo, abychom uspěli," řekl hlavní kouč. 

Jeho svěřence prý prozatím trápí jen drobné neduhy, a tak nejspíš nebude muset nijak improvizovat. "Co se týče zranění, tak musel odjet domů Petrášek, ale to už se ví. Teď tam byly ještě takové menší zdravotní problémy, nicméně věřím tomu, že ve čtvrtek budou všichni v pořádku a nachystaní.

Obhájil si i dodatečnou nominaci Alexe Krále, která udivila jak fotbalové fanoušky, tak novináře a různé odborníky. "Účinkování Alexe nebylo v Anglii na takové úrovni, na jaké bychom my i on chtěli. Nicméně tu byl s námi od začátku, patřil do základní sestavy. Zná, jak pracujeme a jak chceme hrát. Dennodenně trénuje s hráči v nejlepší soutěži světa. Brali jsme v potaz i další hráče, ale typologicky nám z toho Alex vyšel nejlíp. Kritiku jsme očekávali, ale stojíme si za tím," postavil se za pozvánku pro bývalého slávistu.

O tom, že  utkání s hráči ze země helvétské kříže, bude mít velký význam, mluvil i brankář Tomáš Vaclík. Ten ve Švýcarsku několik let působil a má k němu hodně blízký vztah. "První zápas je hrozně důležitý. Je to vstup do skupiny, může to napovědět, jak se to celé bude vyvíjet," zamyslel se. Zároveň přiznal, že pro něj i další hráče bylo pozitivní zprávou, že trenérem týmu zůstal Jaroslav Šilhavý. 

"Myslím si, že můžu mluvit za celou kabinu a všechny lidi okolo týmu, že jsme rádi, že pokračujeme ve stejném složení, v jakém jsme už skoro čtyři roky.  Můžu říct, že jsme za to všichni rádi a nálada je dobrá. Věřím, že jako tým se můžeme díky zápasům v Lize národů posunout a dobře se nachystat na kvalifikaci o ME," těšilo dlouholetého reprezentanta, který si může ve čtvrtek připsat padesátý start za národní tým.

"Upřímně jsem si nikdy nemyslel, že na tohleto číslo dosáhnu. Hrozně si toho vážím. Reprezentace pro mě od začátku znamenala moc a padesátka je pro mě obrovské číslo," přiznal, že by pro něj byl jubilejní zápas významnou metou.

Související obsah

Na co se ale chce soustředit především, je výkon a výsledek. "Švýcarský fotbal šel extrémně nahoru. Jsou účastníky tohohle MS, byli i na tom minulém. Na ME porazili Francii a na MS postoupili přes Itálii, což je úřadující mistr Evropy. Zaslouží si obrovské uznání a velký respekt. Do zápasu musíme vstoupit aktivně, protože Švýcaři i kvůli typologii hráčů chtějí hrát zezadu. Takže pro nás bude důležité je napadat hned od začátku. Budeme hrát doma, budeme chtít být aktivní a udělat našim fanouškům radost," uzavřel zkušený gólman.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události