Fotbal

Ukrajinský kouč Petrakov: Vyhráli jsme pro naši zemi a lidi, kteří bojují s Rusy

Pro ukrajinský fotbal to byl hodně důležitý večer. Svěřenci trenéra Petrakova totiž porazili Skotsko a vybojovali účast ve finále baráže o světový šampionát, který se uskuteční na podzim v Kataru. Sám kouč měl z triumfu velkou radost a na dálku ho věnoval těm, kteří brání jeho vlast před ruskou invazí. Právě kvůli ní byl zápas odložen. Původně se měl uskutečnit už v březnu, kvůli vypuknuvší válce však byl přesunut na první červnový večer.

"Necítím žádné emoce. Všechny zůstaly na hřišti. Toto vítězství nebylo pro mě, nebylo pro členy týmu. Bylo pro naši zemi. Je to pro Ukrajinu velké vítězství," nechal se po vyhraném zápase slyšet Oleksander Petrakov, který se netajil velkou radostí a pýchou nad tím, jak jeho tým potěšil všechny Ukrajince. 

"Bylo to týmové úsilí, týmové vítězství, týmová práce. Hráli jsme pro všechny lidi na Ukrajině. Hráli jsme pro ty, kteří bojují v zákopech až do poslední kapky krve. Také jsme hráli pro lidi, kteří jsou doma, kde každý den trpí," pronesl hrdě.

Nezapomněl pochválit ani Skoty, s nimiž Ukrajina semifinálový barážový duel odehrála. "V těchto těžkých chvílích bych rád vyjádřil svou vděčnost lidem ve Skotsku, tomuto neuvěřitelnému, úžasnému a pohostinnému místu. Den před zápasem jsem se procházel ulicemi centra Glasgow, kde za mnou přišli místní lidé a přáli mi všechno nejlepší. Děkujeme Skotsko, nikdy na to nezapomeneme," řekl o zemi, v níž se duel odehrál. 

Související obsah

​K samotnému utkání se však příliš vyjadřovat nechtěl. "Momentálně nechci naši hru analyzovat. Jsem vyčerpaný," uvedl. Po výhře 3:1 se teď jeho svěřenci chystají na Wales, s nímž se utkají v přímé bitvě o MS. "Udělali jsme malý krůček k našemu cíli, ale stále před sebou máme zápas s Walesem. Uděláme všechno, co bude v našich silách, protože lidé to od nás očekávají. Zařídíme, aby byli Ukrajinci hrdí, že pocházejí z Ukrajiny," uzavřel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události