Další sporty

LeBron James si může mnout ruce. Hvězda NBA má zajímavý unikát

LeBron James si může mnout ruce. Hvězda NBA má zajímavý unikát
Basketbalista Lebron James s manželkou Savannah Jamesovou Zdroj: profimedia.cz

Basketbalista LeBron James si může mnout ruce. Hvězda NBA se totiž stala prvním hráčem, který se dokázal už během aktivní kariéry stát miliardářem.

Podle Forbes má majetek LeBrona Jamese aktuálně hodnotu 1 miliardy dolarů (cca 23 miliard korun). 37letý basketbalista byl za rok 2021 vyhlášen druhým nejbohatším sportovcem světa, když vydělal 121,2 milionu dolarů. První skončil fotbalista Lionel Messi.

James naskočil do NBA v roce 2003 a za 19 sezon dokázal nastřádat jen v rámci hráčských smluv 385 milionů dolarů (cca 8,8 miliardy korun). Kromě toho se také čtyřikrát stal šampionem NBA a čtyřikrát získal trofej pro nejužitečnějšího hráče ligy. Dalších 900 milionů dolarů (cca 20,6 miliardy korun) pak přidal mimo basketbal.

Související obsah

"Mám toho tolik, co můžu dát do hry. Vím, co je potřeba k vítězství na této úrovni. Znám talent a také vím, jak podnikat. Mým cílem je dříve či později vlastnit franšízu NBA," prohlásil LeBron James, který v minulosti například investoval do produkční společnosti SpringHil, kde vznikl film Space Jam: Nový začátek (který navazuje na původní snímek z roku 1996).

LeBron James se tak přidal k basketbalové legendě Michaelu Jordanovi, který se stal dolarovým miliardářem v roce 2014, tedy více jak 10 let po ukončení sportovní kariéry. Pomohla mu přitom investice do týmu NBA Charlotte Hornets. Dalším miliardářem pak byl také Kobe Bryant, jenž tohoto milníku dosáhl v roce 2019. V lednu 2020 ale po tragické nehodě vrtulníku zemřel.

Související obsah


LeBron James předvádí v NBA parádní kousky, podívejte se na jeho skvělý blok, kterým zhatil šanci soupeře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události