Fotbal

Šanci proti Švýcarsku si vyčítám, přiznal Hložek. Prozradil, proč si vybral číslo 23

Šanci proti Švýcarsku si vyčítám, přiznal Hložek. Prozradil, proč si vybral číslo 23
Adam Hložek se raduje ze vstřelené branky | Zdroj: Profimedia

Proti Švýcarsku odehrál Adam Hložek 87 minut. Během svého působení na hřišti se dostal do jedné velké šance, při které ale netrefil míč ideálně, a tak svůj druhý reprezentační gól nevstřelil. "Byla to velká šance. Dostal jsem od Sádi vynikající balon, špatně jsem to trefil. Vyčítám si to, že jsem mohl dát gól," přiznal druhý den na tiskové konferenci mladý útočník.  

Česká reprezentace zvládla vstup do Ligy národů na výbornou. Porazila Švýcarsko 2:1 a dalším soupeřem bude v neděli těžší kalibr v podobě Španělska, bližší taktická příprava k tomuto utkání ještě neproběhla. "Je teprve po zápase se Švýcarskem, tak jsme se na ně nepřipravovali, ale je to jiný soupeř. Budeme mít respekt, ale nebojíme se," řekl novinářům devatenáctiletý talent, který má na svém kontě patnáct startů v seniorské reprezentaci.

Hodně ožehavým tématem posledních dní je Hložkův odchod do Leverkusenu, který se podařilo oficiálně dotáhnout ve čtvrtek odpoledne. "Do Leverkusenu se moc těším. Je to vynikající tým. Těším se i na spolupráci s Patrikem (Schickem – pozn. red.). Doufám, že nám to klapne," říká s nadějí v hlase mladý fotbalista, který přiznal, že zájemců bylo dost, ale o které konkrétní kluby šlo, už nespecifikoval. "Zájemců bylo dost. Hledali jsme tým, kde bych mohl růst. Myslím si, že Leverkusen je ideální."

Související obsah

​Ve svém novém týmu si zvolil číslo 23. "Důvodů je víc. Jednak v něm hrál Pepa Šural a celou kariéru Míra Baranek. To číslo se mi líbilo, tak snad mi přinese štěstí," věří Hložek. V novém klubu se bude muset vypořádat i s jazykovou bariérou. "Němčinu jsem měl ve škole, nějaké základy umím, ale není to na žádné dlouhé debaty," přiznává Hložek, kterému s adaptací pomůže Patrik Schick a také přítelkyně Veronika, kterou si vezme do Německa s sebou.

Po reprezentačním srazu, ve kterém národní tým čekají ještě tři duely, odjede Hložek na dovolenou a k novému týmu se připojí někdy na začátku července. Přesný termín ještě ale nezná. 

V novém týmu se Adam Hložek potká s Patrikem Schickem, který hraje v Leverkusenu důležitou roli:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události