Motorsport

Salačovi se v trénincích v Barceloně dařilo, zajel čtrnáctý nejrychlejší čas

Český motocyklový závodník Filip Salač potvrdil zlepšující formu v posledních týdnech. Talentovaný závodník si vyjel v úvodních dvou trénincích čtrnáctý nejlepší čas, který by mu zajistil postup do hlavní kvalifikace. O tom se ale rozhodně až v sobotu.

Český závodník Filip Salač, který jezdí za Team Gresini, měl v prvním tréninku čtrnáctý nejlepší čas se ztrátou necelé vteřiny na prvního Aróna Caneta. V úvodním tréninku byl druhý Augusto Fernández a třetí Jake Dixon. 

Ve druhé části tréninku, který v Barceloně přišel na řadu až po patnácté hodině, nepřišlo od českého závodníka žádné zlepšení. Mrzet jej to ale moc nemuselo, protože nikdo z jezdců pod ním jej nedokázal pokořit. Do poslední části tréninku tak jde z posledního místa, které zaručuje přímý postup do hlavní kvalifikace.

Související obsah

Ke změně nedošlo ani na první třech místech, Canetovi se nepovedlo překonat svůj čas z prvního tréninku, přesto i po druhé přípravě na kvalifikaci vede. V úvodních dvou trénincích v kategorii MotoGP byl nejrychlejší zkušený španělský jezdec Aleix Espargaró, který triumfoval s časem 1:39.402. Druhý nejrychlejší byl Maverick Viňales a třetí dojel aktuálně třetí jezdec v bodování Enea Bastianini. 

Třetí trénink a následná kvalifikace se jede v hlavním městě Katalánska v sobotu, program startuje od rána a končí až po šestnácté hodině. ​

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události