Fotbal

UEFA se vyjádřila k finále Ligy mistrů, fanouškům se hromadně omlouvá

UEFA se vyjádřila k finále Ligy mistrů, fanouškům se hromadně omlouvá
Předseda UEFA Alexandr Čeferin Zdroj: Profimedia

Už to bude týden od finále Ligy mistrů, ve kterém si Real Madrid připsal rekordní čtrnáctý titul. Místo samotného fotbalu se ale řeší problémy, které nastaly především u fanoušků anglického Liverpoolu. Někteří totiž neměli šanci se i s platnou vstupenkou dostat na největší fotbalovou klubovou akci v Evropě.

Francouzská policie zasáhla proti anglickým fanouškům, kteří se na stadion pokoušeli dostat nejspíše bez platných vstupenek. Mluví se také o falešných tiketech. Fanoušci byli "zneškodněni" slzným plynem či pepřovými spreji. Francouzská ministryně sportu Amélie Oudéa-Castéraová odsoudila příznivce Liverpoolu.

Nyní se na svém oficiálním webu omluvila samotná UEFA. "UEFA se chce upřímně omluvit všem divákům, kteří museli zažít děsivé a skličující události na finále Ligy mistrů v Paříži. V noci, která měla být oslavou evropského klubového fotbalu. Žádný fotbalový fanoušek by se do takové situace neměl dostat a nesmí se to opakovat," zní jasně od organizace evropského fotbalu.

Související obsah

Již po finálovém víkendu bylo oznámeno, že dojde k nezávislému prošetření událostí. Ujme se ho bez nároku na odměnu Portugalec Tiago Brandão Rodrigues. Zkušený muž v okolí sportovních organizací vytvoří časovou osu všeho, co se před výkopem na Stade de France odehrálo. 

Podívejte se na záběry z finále Ligy mistrů, které začalo se zpožděním 36 minut: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události