Jeřábková dotáhla svůj tým k vítězství v Lize mistryň. Navíc se stala MVP

Markéta Jeřábková s cenou pro MVP Ligy mistryň Zdroj: Profimedia.cz

Z obrovského úspěchu se radují české házenkářky Jana Knedlíková a Markéta Jeřábková. Opory české reprezentace vyhrály se svým Kristiansandem Ligu mistryň. Druhá jmenovaná se stala nejlepší střelkyní finále, navíc byla vyhlášená nejužitečnější hráčkou Final four.

Markéta Jeřábková předvedla naprosto fenomenální výkon na víkendovém Final Four. V semifinále nasázela proti Métám neskutečných 12 branek, ve finále jich dala 7 a byla zvolena naprosto jednoznačně nejužitečnější hráčkou víkendového programu Ligy mistryň.

Sestra českého hokejového reprezentanta Jakuba Jeřábka se v mezinárodním poháru radovala úplně poprvé, to Jana Knedlíková vyhrála turnaj již popáté v řadě. Předtím uspěla v dresu Györu, který nyní porazila v dresu norského týmu. Kristiansand vyhrál 33:31.

MVP of the EHF FINAL4 2022: Marketa Jerabkova!!

🥁The 𝐌𝐕𝐏 𝐨𝐟 𝐭𝐡𝐞 𝐄𝐇𝐅 𝐅𝐈𝐍𝐀𝐋𝟒 𝟐𝟎𝟐𝟐 .. Marketa Jerabkova 🎉🌟 Describe her tournament in one word = _____________ 🤩 #ehfcl #ehffinal4

Posted by EHF Champions League on Sunday, June 5, 2022

​Tým Knedlíkové a Jeřábkové vyhrál i v domácí soutěži. V celém ročníku pouze jednou remizoval, jinak vyhrál všechny zápasy. Ve finále Kristiansand zametl se Storhamarem, který ve dvouzápasové sérii porazil o šest a sedm branek.