MMA

K. O. magazín: Rozhodčí rozebrali zápas Marpo vs. Vémola i sporné momenty

Další díl K. O. magazínu, pořadu o bojových sportech, přinesl rozhovory se dvěma rozhodčími Janem Fránou a Pavlem Toušem. První jmenovaný předčasně ukončil nedávný boxerský souboj mezi Marpem a Karlosem Vémolou ve 4. kole kvůli raperově pasivitě, a jeho soupeř tak vyhrál technickým K. O. A právě tento duel byl i hlavním tématem pořadu. Magazín běžel na TN LIVE a oba sudí potěšili fanoušky bojových sportů zajímavými postřehy.

Exhibiční boxerský souboj mezi raperem Marpem a Karlosem Vémolou budil velké emoce už před samotnou bitvou. Poté, co ji rozhodčí Jan Frána ukončil předčasně ve čtvrtém kole, schytal vlnu kritiky. 

On i jeho kolega Pavel Touš se v K. O. magazínu o tomto zápase i okamžiku podrobně rozpovídali. "Ten zápas byl zajímavý. Já se na něj těšil a byl jsem zvědavý, jak se jeden styl popere s druhým. Zápas byl vypsaný na šest kol po třech minutách a byl ukončen pro ochranu zdraví druhého zápasníka. Já jsem tu situaci vyhodnotil tímhle způsobem. Když boxer krvácí, je v rohu, rozhodl jsem se ten zápas ukončit. Mohlo dojít k nějakému zranění. Radši ukončím tisíc zápasů dřív než jeden pozdě," uvedl Frána, co ho k rozhodnutí vedlo. 

"Je to lidský faktor, nikdo není stroj," řekl ke stejné situaci další sudí Touš. Frána zároveň prozradil, že duel měl z pohledu fanoušků ohromnou sílu. "Po zápase jsem u nás ve fitku zaznamenal ohromné množství kluků, kteří si vezmou rukavice a jdou to do ringu zkusit. Za mě je to jenom plus. Každý den tam jsou a zkouší to, paráda," těšilo ho.

Související obsah

​Touš se zase rozpovídal i o tom, že takové zápasy lákají příznivce hlavně proto, že mají příběh. "Je to o tom, že už dávno to není jenom o sportu. Je to reklama, příběh, podání a až pak je to sport. Oktagon k tomu umí vytvářet příběh a dodat tu omáčku. Podle mě reálně nešli lidi na box jako takový, ale na příběh. Příběh mezi Marpem a Vémolou se tady táhne čtyři roky a všichni na to čekali, to tomu dodalo ten správný říz," zamyslel se. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události