Francouz je s Coloradem ve finále NHL. O Stanley Cup si zahrají po 21 letech

Hokejisté Colorada to dokázali a jsou králi Západní konference NHL. V semifinále NHL porazili Edmonton 4:0 na zápasy, když čtvrtý duel vyhráli až v prodloužení 6:5. K postupu pomohl 30 zákroky také český gólman Pavel Francouz. Avalanche si tak zahrají o Stanley Cup po 21 letech.

Colorado vstoupilo do zápasu lépe a už ve čtvrté minutě otevřel skóre střelou od modré Cale Makar. O vyrovnání se postaral krásným bekhendovým blafákem Zach Hyman. Otočit skóre se podařilo Ryanu Nugentu-Hopkinsovi, jenž tváří v tvář Francouzovi uspěl. Těsně před koncem druhé třetiny se trefil přesně na zadní tyč Connor McDavid.

Ihned po začátku třetí části snížil se štěstím Devon Toews, ale Oilers znovu odskočili díky druhé brance Zacha Hymana. Avs se dostali do kontaktu po skrumáži před domácí brankou a dorážce Gabriela Landeskoga. O vyrovnání se v 54. minutě postaral rozjetý Nathan MacKinnon. Postup Coloradu přiblížil přesnou střelou mezi betony Mikko Rantanen, ale Edmonton dokázal ještě srovnat krok.

​V 57. minutě našel Draisaitl Zacka Kassiana, který z první propálil Francouze. Rozhodnutí tak přišlo ve druhé minutě prodloužení. Artturi Lehkonen sklepl Makarův pokus do Smithe, následně si kotouč dojel a zametl ho do branky.

Colorado tak porazilo Edmonton 6:5 v prodloužení, celkově tedy 4:0 na zápasy, a raduje se z postupu do finále NHL.

Podívejte se na sestřih toho nejzajímavějšího z postupové výhry Colorada:

Finále Západní konference NHL:

Edmonton Oilers – Colorado Avalanche 5:6 pr. (0:1, 3:0, 2:4 – 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Hyman (Draisaitl, Nurse), 37. Nugent-Hopkins, 39. McDavid (Draisaitl, Barrie), 44. Hyman (Draisaitl, McDavid), 57. Kassian (Draisaitl, McDavid) – 4. Makar (Lehkonen), 41. Toews (Landeskog, Makar), 49. Landeskog, 54. MacKinnon (Lehkonen, Makar), 55. Rantanen (Makar, Landeskog), 62. Lehkonen (Makar, Helm). Za hosty odchytal 60:56 Pavel Francouz, připsal si 30 zákroků, obdržel 5 branek a úspěšnost měl 85,7 %.
Konečný stav série: 0:4.