Bizár na Lize národů ve Vídni. Tma, zpoždění a obří díra na hřišti

Ernst-Happel-Stadion po výpadku proudu Zdroj: Profimedia

Úterní fotbalový duel Ligy národů mezi Rakouskem a Dánskem byl vskutku netradiční, ale nešlo ani tolik o to, co se dělo během utkání. První komplikace přišla ještě před zápasem, kdy na stadionu vypadl proud, a výkop se tak musel odložit. Po zápase přišla ještě větší kuriozita. Uprostřed trávníku se objevila obrovská díra, která by během hry mohla způsobit velké zranění.

Výkop utkání Ligy národů A mezi Rakouskem a Dánskem byl naplánován na 20:45 na Stadionu Ernsta Happela ve Vídni. Jenže kvůli výpadku proudu se start musel odložit o celých 90 minut. Fanoušci během čekání alespoň svítili svými mobilními telefony.

Ve 22:15 se konečně začalo hrát a všechny tři body vybojovali hosté. Do vedení je poslal Hojbjerg, ale Schlager v 67. minutě srovnal jedinou střelou na branku z kopaček Rakouska. Výhru Dánům vystřelil v 84. minutě střídající Stryger Larsen. Seveřané tak zůstávají stoprocentní, jelikož v prvním zápase dokázali porazit 2:1 také Francii. Rakousku zůstalo druhé místo díky předchozí výhře nad Chorvatskem.

Největší kuriozita ovšem byla k vidění až po zápase. Na hřišti se objevila obrovská díra, do které by se snad schoval i fotbalový míč. Naštěstí to bylo až po konečném hvizdu. Dánové si však následně stěžovali, že tento obrovský nedostatek hřiště mohl způsobit některému hráči klidně zlomeninu nohy a třeba i konec kariéry.

​Jak k propadu tak velkého kusu hrací plochy mohlo dojít, zatím nikdo nevysvětlil. "Přesné okolnosti se objasňují, existuje podezření na souvislost se silnými dešti ze včerejší noci," uvedla Rakouská fotbalová asociace. Správce hřiště se musí rychle činit, na stejném stadionu hrají Rakušané už v pátek další utkání Ligy národů proti Francii.

Bizarní fotbalová věc byla k vidění i v Serii A, kde hráč skóroval s lahví v ruce: