MMA

Nagano českého MMA: Domácí elita tipuje Procházkův titulový zápas

Jiří Procházka po svém druhém vítězství v UFC
Jiří Procházka po svém druhém vítězství v UFC Zdroj: Nova Sport

Největší událost dosavadní historie českého MMA je tu. Už tento víkend bude v Singapuru na UFC 275 jako první Čech bojovat Jiří Procházka o titul UFC šampiona. Není překvapením, že česká MMA scéna stojí v souboji s Gloverem Teixeirou za rodákem z Hostěradic. Podívejte se, co osobnosti jako Karlos Vémola, David Dvořák, Michal Martínek, André Reinders či Slovák Attila Végh o zápase říkají a na co si podle nich musí dát Procházka v souboji stylů pozor.

David Dvořák – zápasník v UFC

Zdroj: TV Nova

Dvořák do UFC vstoupil v roce 2020 krátce před Procházkou​. Ze čtyř zápasů zvládl tři vyhrát a dlouhodobě uzavírá top desítku muší váhy. 

"V první řadě nemá moc cenu rozebírat, kdo by měl vyhrát. Samozřejmě Jirka. Hrozně mu to přeji a fandím mu. Je nová krev. Teixeira je v UFC fakt dlouho, už si sáhl na titul a je čas to vyměnit. Jirka je mladý, dravý a nepochybuji o tom, že si pro titul dojde. Myslím, že svým přístupem klidného bojovníka si to i zaslouží. A věřím, že se to i stane," říká Dvořák.

"Proč si to myslím? On je mentálně na úplně jiné úrovni než Teixeira a nechá tam všechno. On chce jen vyhrát a nic jiného ho ani v osobním vítězství nezajímá. Jen vítězství. Když si vezmeme jeho styl, tak má neuvěřitelný striking. Tam bude jednoznačně lepší. A další věc – soustavně se zlepšuje ve wrestlingu, má za sebou skvělé kempy, byl u Henryho Cejuda. Myslím, že nepustí Teixeiru k tomu, aby ho hodil. To je jeho silná stránka a pak ještě levý hák," dodává.

Související obsah

​"Jirka není zemař. Ve spoustě jeho zápasů to bylo vidět, že to na zemi odležel. A když soupeři udělali chybu, tak se postavil. Ale není to prostě technik. Zem je jeho nejslabší stránka. Nelze mít všechny stránky boje na takové úrovni. Na to je Jirka ještě daleko, si myslím. Tam byl třeba Jon Jones (bývalý UFC šampion polotěžké váhy a dlouholetá jednička P4P) nebo Deiveson Figueiredo (UFC šampion muší váhy). Ale jeho postoj je tak dominantní a má skvělou obranu proti takedownům. To by mělo stačit," tvrdí o Procházkovi.

A co podle Dvořáka pro tuzemské MMA znamená účast českého zástupce v boji o titul? "Je to historický milník. Něco jako Nagano. Prostě něco, co dřív neexistovalo, ale stalo se to. Byla by to pecka. Českému MMA by to pomohlo, věděl by o nás celý svět, další zápasníci by dostali šanci v UFC zápasit. Sledovaly by se víc domácí organizace a také by byla velká šance, aby se UFC vrátilo do České republiky."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události