MMA

Procházka o filmu: Už nemusím mluvit, řekl jsem tam vše, hercem být nechci

Dokument o nejlepším českém MMA zápasníkovi Jiří Procházka: Cesta bojovníka má za sebou premiéru na stříbrném plátně. "Cítím, že už nemusím mluvit. Řekl jsem tam vše," sdělil po filmu ze svého soukromí, ve kterém se naplno otevřel, sám bijec z Hostěradic. Podívejte se, jak se neohrožený ranař cítil před kamerou, jaké je poselství filmu i co Procházku ještě čeká před titulovým zápasem v UFC.

Jirko, jaké máte z filmu pocity?
Určitě se mi líbil. Nádherný zvuk, nádherný obraz – domovina z Hostěradic. Předali jsme vše, jak jsme to cítili. Nic víc.

Hodně se mluví o tom, že dokument vás ukazuje takového, jaký jste, bez přetvářky a s maximální autenticitou. Viděli tedy diváci toho opravdového, surového Jiřího Procházku?
Je to tak. Já to dneska viděl také poprvé a cítím, že už vůbec nemusím mluvit. Přijde mi, že jsem tam řekl o věcech, které vevnitř cítím, vše. A teď už jsou na řadě činy.

Související obsah

Štáb vás sledoval několik dnů, jak jste se před kamerou cítil?
No, trochu jsem cítil tlak, protože to je film. Trochu tlak, ale podařilo se.

Bylo vám během natáčení něco nepříjemné?
Nebylo, spolupracovalo se mi s celým štábem výborně.

A naopak, co vás nejvíce překvapilo? Ať už během procesu, nebo po zhlédnutí filmu…
Asi, že tam bylo hodně záběrů z UFC a detailních. Oni si tohle dost hlídají a moc to nedávají ven. Dost mě to potěšilo. Z RIZINu ( japonská MMA organizace, kde byl Procházka šampionem, pozn. red.) tam jsou také záběry, ale ne v takové kvalitě. Z UFC byly nádherné záběry z boje, surové zvuky a pohyby. To mě potěšilo.

Dokument Cesta bojovníka je první film, kde figurujete jako hlavní postava. Ale vy jste si už střihl mini roli třeba v novém filmu Jakuba Štáfka Vyšehrad. Je herectví něco, co by vás po kariéře zápasníka lákalo?
Jestli, tak jen jako krátké úseky. Vůbec nechci mít nějaký celovečerní film. Ale bůh ví, cesty páně jsou nevyzpytatelné.

Zdroj: TV Nova

Ve filmu hodně mluvíte o mistrovství. Váš jediný cíl je být nejlepším zápasníkem a ukazovat absolutní dovednost boje. Kam na této cestě zapadá vlastní dokument? Berete to jako úspěch?
Wow, tohle je úplně jiná rovina. Jo, jsem za to vděčný, když se na to podívám z tohoto pohledu.

Ve filmu mimo jiné zmiňujete sebezapření. Tedy, že vaše kariéra je neustálý boj mezi tím, kým chcete být a kým jste. Je zmíněný vnitřní zápas náznak konce kariéry?
Určitě, ale až to přijde, tak to poznám. Zatím mám motivaci, mám motor a chci skrze pohyby zrealizovat ty věci, co cítím uvnitř.

Ohlasy na film by se daly shrnout jako dávka inspirace a motivace. Jak vy sám byste shrnul odkaz, který by měl film v divákovi zanechat?
Každý z nás máme svou cestu a je jen na nás, kdy uvěříme, že nápady v naší hlavě jsou čistě naše cesta, kterou máme jít a věřit v ní naplno.

Související obsah

Pojďme k zápasu. Do vašeho boje o titul UFC zbývá měsíc. Co vás ještě čeká?
Před odletem do Asie, což je 16. května (Jiří Procházka se o titul polotěžké váhy utká s Gloverem Teixeirou 11. července na UFC 275 v Singapuru, pozn. red.), mě čekají poslední dva týdny, kdy se zaměříme na detaily. Už finišujeme, takže lehčí sparing, stupňuje se kondiční příprava, pilování detailů, zhušťujeme tréninky do kratších a intenzivnějších.

Poletíte do Asie s tím, že se vrátíte jako první Čech, který se stal UFC šampionem?
Ano. Oproti minulému zápasu je to větší tlak, ale sr*t na to.

Ještě se vrátíme k filmu. Hodně se tam mluví o knihách, které byly pro vás na vaší cestě klíčové. Co čtete před titulovou bitvou?
O Zenu od Osha a knihu Eufeeling. Ať si každý zjistí...

Chtěl byste něco vzkázat fanouškům nebo třeba divákům, kteří se na film chystají podívat?
Ať si ho užijí. Jestli to bude pro ně inspirací, tak budu jedině rád a splní to svůj účel.

Dokument Jiří Procházka: Cesta bojovníka můžete už teď sledovat na Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události