Hokej

Premiér přivítal bronzové hokejisty. Všichni máme radost, ocenil úspěch

Čeští hokejoví reprezentanti se dočkali po zisku bronzu na mistrovství světa ve Finsku další pocty. V historické Kramářově vile je totiž přivítal premiér České republiky Petr Fiala, který jim poděkoval za vzornou reprezentaci a věnoval jim dárky. Společně s ním medailový zisk ocenil i ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Gazdík. Oba na oplátku dostali od hráčů upomínkové dresy.

Čeští hokejisté na nedávno skončeném MS udělali radost fanouškům a vybojovali bronzové medaile, úspěch teď mohli oslavit i v Kramářově vile, sídle premiéra republiky. Ten je totiž pozval, aby jim poděkoval za vzornou reprezentaci. 

"Jsem moc rád, že vás tady mohu přivítat a že vám mohu jménem vlády ČR, a hlavně jménem občanů ČR poděkovat za skvělou reprezentaci naší země, kterou jste na mistrovství světa předvedli. Hrozně jsem oceňoval, jak jste tu medaili vybojovali. Všichni z toho máme radost," uvedl Petr Fiala ve svém projevu.

A nezapomněl hráče odměnit i drobným dárkem. "Na památku vám dám malého českého lva, abyste si i vy mohli připomínat, že Česká republika si toho, co jste dokázali, opravdu váží," pochválil úspěšné sportovce. 

Společně s ním část hokejové reprezentace v čele s trenérem Jalonenem přivítal také ministr mládeže, školství a tělovýchovy Petr Gazdík. "Chtěl bych vám poděkovat za to, že jste vzorem. Je to po deseti letech výrazný úspěch na mistrovství světa a já doufám, že zažehne další jiskru a že rozhoří zejména mládež, pro kterou se dnes každý z vás stává obrovským vzorem v tom, jak lze díky píli a snaze dosáhnout takto fenomenálního úspěchu," vysekl hráčům poklonu.

Slova se ujal také nový kouč Jalonen, jenž s týmem takřka ihned po nástupu do funkce vyválčil cenný kov. "Abych byl upřímný, naše cesta byla nahoru a dolů. Byly tu negativní i pozitivní věci, ale na konci jsme zažili happy end. Být tady je pro mě speciální moment a moc si to užívám," prozradil. 

Související obsah

​Za přijetí v honosné vile premiérů poděkovali i sami hráči. Ti věnovali předsedovi vlády i ministru Gazdíkovi památeční dresy. Za všechny se o slavnostním okamžiku rozpovídal Tomáš Hertl. 

"Chtěl bych poděkovat za všechny kluky. I za ty, kteří nemohli dorazit. Je to pro nás velká čest, že jsme se sem mohli podívat. Jsme rádi, že jsme mohli reprezentovat a po deseti letech přivézt medaili," těšilo zkušeného útočníka. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události