Fotbal

Po ostudné prohře Slovenska přišel vyhazov. Trenér Tarkovič končí

Po ostudné prohře Slovenska přišel vyhazov. Trenér Tarkovič končí
Štefan Tarkovič Zdroj: Profimedia

Byl to rychlý proces. Po pondělní ostudné porážce slovenské reprezentace s Kazachstánem byl odvolaný hlavní trenér Štefan Tarkovič. Se zprávou přišel web SME, kterému to měl potvrdit člen výkonného výboru.

Slováci prohráli v Lize národů divize C s outsiderem z Kazachstánu 0:1. A porážku podle webu SME neustál hlavní trenér Štefan Tarkovič. Slovenskému portálu to potvrdil člen výkonného výboru Richard Havrilla.

Prešovský rodák byl u slovenské reprezentace od října 2020 a tým vedl ve 22 zápasech. K vítězství Slováky dotáhl v osmi případech, sedmkrát remizoval a sedmkrát přišla porážka.

Tarkovič neuspěl s udržením v divizi B Ligy národů, ale následně se s týmem probojoval na loňský evropský šampionát. Ve skupině Slovensko porazilo Polsko 2:1, ale následně přišly porážky se Švédskem 0:1 a Španělskem 0:5. Konec tak přišel už ve skupině.

Související obsah

​Poté přišla kvalifikace o mistrovství světa, kam se Slováci neprobojovali, když s velkou ztrátou skončili ve skupině až na třetím místě za Chorvatskem a Ruskem. Poté kouči vypršela smlouva, ale Slovenský fotbalový svaz ho ve funkci ponechal. Stanovil mu jasné cíle, tedy návrat do B divize Ligy národů a postup na EURO 2004. Jenže po porážce od Kazachstánu přišel konec.

Kdo slovenskou reprezentaci povede, to zatím není jasné.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události