Další sporty

Blíží se druhý ročník L'Etape. Pojede Sáblíková i vítěz Tour de France

V České republice se opět uskuteční cyklistický závod L'Etape. Ten se pojede v Praze a ve Středočeském kraji a zúčastní se ho velké sportovní hvězdy. Na start se postaví rychlobruslařka Martina Sáblíková, ale také vítěz Tour de France Andy Schleck. Chybět nebude ani jeden z nejlepších českých závodníků Zdeněk Štybar, legendární cyklista Ján Svorada nebo atlet Jakub Holuša.

L'Etape simuluje nejslavnější cyklistický závod Tour de France a jezdí se po celém světě. Existuje už více než deset let a v Česku se pojede podruhé. Letos si mohou účastníci vybrat opět ze dvou tras. Ta kratší má 91,7 kilometru, delší 136,8 kilometru s převýšením 1 900 metrů. A opět se zúčastní loňská vítězka Martina Sáblíková.

"Pro mě to byl obrovský zážitek, který bych každému doporučila. Spousta lidí kolem trasy, dojezd na Strahově i průjezd vesnicemi, bylo to neuvěřitelné. Myslím, že něco takového jsem nikdy nezažila. Chci si to v sobotu zase užít a být s těmi lidmi na startu. Opravdu moc se na to těším. Myslím, že hned při premiéře se závod L’Etape stal legendární," prozradila česká rychlobruslařka.

"Já jsem hrozně ráda, že se nepojede úplně ten samý okruh, protože nemám ráda, když tu trať už moc znám. Pro mě je lepší, když tak úplně nevím, do čeho jdu. Je tam úsek, co se pojede oproti loňsku v protisměru, tak uvidíme, jak to bude vypadat z té druhé strany. Jsem hlavně ráda, že těch kopců je tam zase víc, protože je to pro mě výborný trénink. Loni mi daly zabrat hlavně sjezdy," dodala Sáblíková.

Související obsah

​Jak ale sama říká, letos zatím tolik naježděno nemá. "Mám letos naježděno něco kolem 3 500 kilometrů, což není úplně moc," přiznala rychlobruslařka a vášnivá cyklistka. A jaké jsou její další plány? "Budu chtít ještě něco najezdit v Livignu. Navíc za měsíc jedu další závod L'Etape ve Francii, což zase bude o něčem jiném. A bude to hodně náročné," pokračovala Sáblíková.

Ta si letos chtěla užít také dovolenou, ale nakonec tomu tak nebude. "Chtěla jsem jet na nějakou dovolenou, ale cestování bylo přes celou sezonu hodně. Jsem ráda, že si tak nějak odpočinu doma v Česku," dodala na závěr Sáblíková.

Druhý ročník L'Etape by Tour de France se v Česku pojede v sobotu a mimo Sáblíkové se ho zúčastní i vítěz Tour de France z roku 2010 Andy Schleck. Chybět nebude ani jeden z nejlepších českých cyklistů Zdeněk Štybar nebo legendární závodník Ján Svorada.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události