Další sporty

Sáblíková kariéru neukončí, nakopla ji párty na stadionu. A co příští olympiáda?

Sáblíková kariéru neukončí, nakopla ji párty na stadionu. A co příští olympiáda?
Rychlobruslařka Martina Sáblíková | Zdroj: profimedia.cz

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková kariéru neukončí. Poslední závody, kdy vyhrála na pětikilometrové trati a na trojce dojela třetí, ji definitivně přesvědčily, aby pokračovala dál. "Rozhodla jsem se pokračovat, protože jsem zjistila, že moje výkonnost je taková, že ještě můžu bojovat s těmi nejlepšími," řekla sedminásobná olympijská medailistka s tím, že nechává otevřenou i účast na příštích zimních olympijských hrách.

Konec sezony vyšel Martině Sáblíkové parádně. Na olympijských hrách získala bronzovou medaili na pětikilometrové trati a na trojce na cenný kov nedosáhla jen velmi těsně. Povedly se jí i závody po příjezdu z Pekingu. V norském Hamaru totiž vyhrála trojku a na pětce sahala po vítězství, když dojela na třetím místě a na suverénní Schoutenovou ztratila jen 34 setin. "Kdyby se mě někdo zeptal dva měsíce zpátky, tak bych řekla, že to byla hodně těžká a náročná sezona, ale ten konec to hodně převrátil naruby. Hodně mě to nakoplo, takže sezonu hodnotím velice optimisticky," řekla Sáblíková.

Hlavně závody v Hamaru a Heerenveenu si velmi užila. "To nebyly závody, to byla párty na stadionu. Jsem hrozně ráda, že jsem si tam tu trojku mohla zajet a prožít si to tam. Jela jsem tam kvůli divákům, protože závodit před publikem je úplně něco jiného. Chtěla jsem si to ještě jednou vyzkoušet. Jsem ráda, že to tak dopadlo, protože pak by moje rozhodnutí možná bylo jiné," naznačila Sáblíková, že ještě měla určité pochybnosti, jestli bude v kariéře pokračovat, nebo ne. 

Související obsah

​"Říkala jsem si, že se chci rozhodnout sama, ale ono to moc nejde, když okolí to vidí jinak než vy. Názory, které se na mě valily ze všech stran, byly jednoznačné. A musím říct, že mě hodně ovlivnily. Definitivně jsem se rozhodla včera, protože jsem věděla, že se mě na to budete ptát, tak jsem musela," smála se Sáblíková v rozhovoru s novináři. "To nadšení z posledních závodů, kde se mi povedla trojka v Heerenveenu nebo pětka v Hamaru, mě utvrdilo v tom, že nejsem připravená skončit," doplnila.

Účast na olympijských hrách v Miláně a Cortině d´Ampezzo ještě definitivně nezavrhla, spíše naopak. "Když jsem se rozhodla pokračovat, byla bych ráda, kdyby to bylo až do olympiády, ale je mi 34 let, tak budu postupovat kousek po kousku a nebudu moc plánovat dopředu," zůstává Sáblíková nohama na zemi. 

Související obsah

​34letá rychlobruslařka, která během kariéry získala už sedm olympijských medailí, přiznala, že už i přípravy na závody jsou náročnější, než když byla mladší. "Regenerace je hodně znát. Teď, když jsme byli v Hamaru, tak po prvním dni jsem si říkala: 'Panebože, nám starším by ten čtyřboj měli už zakázat, protože tohle není možné vydržet.' Ale pak mi moje fyzioterapeutka připomněla Claudii (Pechsteinovou, startovala na olympijských hrách v Pekingu v 50 letech, pozn. red.). Tak to teda nevím, jak se cítí ona, když já jsem se cítila fakt hrozně mizerně," smála se Sáblíková. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události