Hokej

Sparta hlásí velkou posilu. Získala brankáře se zkušenostmi z NHL

Hokejová Sparta se rozhodla posílit brankoviště a přivedla do svých řad čtyřiadvacetiletého gólmana Josefa Kořenáře, který se může pyšnit zkušenostmi z NHL, AHL či mládežnických reprezentací. Naposledy působil v Arizoně, kde v uplynulé sezoně naskočil do dvou zápasů. Většinu soutěžního ročníku ale strávil na farmě v Tucsonu. Pražský celek přivedl v letní přestávce už třetího brankáře, už předtím se totiž dohodl s Adamem Brízgalou a Jakubem Kovářem.

Vedení hokejové Sparty chce v příští sezoně opět útočit na nejvyšší mety a posiluje ostošest. Naposledy získala dalšího brankáře. Po Adamu Brízgalovi, jenž se do pražského celku vrátil po šesti letech, angažovalo ještě Jakuba Kováře. Teď hlásí další posilu mezi tři tyče – talentovaného Josefa Kořenáře. 

Ten strávil poslední roky za mořem. V NHL oblékal dres San Jose či Arizony, v AHL hájil barvy Tucsonu či San Jose Barracuda. Zahrál si také USLH a ECHL. V mládežnických kategoriích byl navíc pravidelným reprezentantem. V české extralize si zachytal za jihlavskou Duklu a třinecké Oceláře a v týmu Benátek si vyzkoušel i Chance ligu. 

„Když se objevila možnost za výhodných podmínek angažovat mladého gólmana se zkušenostmi z NHL, který měl velký zájem chytat za náš klub, rychle jsme se s Pepou domluvili. Do příští sezony tak půjdeme se silným tandemem gólmanů, které v případě potřeby doplní další mladí a talentovaní brankáři," uvedl k nové akvizici sportovní manažer Jaroslav Hlinka na oficiálních webových stránkách klubu

Radostí z nové štace se netajil ani sám Kořenář. "Už během sezony jsem začal přemýšlet o návratu ze zámoří. Kvůli válce se všechno hodně urychlilo a rozhodl jsem se vrátit zpět domů. Na stole jsem měl tři zajímavé nabídky, ze kterých jsem se rozhodl právě pro Spartu. Jsem rád, že to vyšlo právě takhle. Jsem za nabídku Sparty moc rád," uvedl mladý gólman.

Související obsah

"Sparta je tým s obrovskými ambicemi. Na tlak na stoprocentní výkony jsem ale zvyklý z Ameriky. Kvůli tomu hokej hrajeme. Chceme vyhrávat. K nejlepšímu hokeji to patří. Sparta má tým, se kterým chce vyhrávat a věřím, že se nám to bude dařit," řekl, proč si vybral právě pražský tým.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události