Fotbal

Slavia loví ve Švédsku. Sešívané má posílit útočník podobný Haalandovi

Slavia loví ve Švédsku. Sešívané má posílit útočník podobný Haalandovi
Švédský útočník Oscar Vilhelmsson Zdroj: Profimedia.cz

Podle švédských médií míří do Slavie útočník Göteborgu Oscar Vilhelmsson, který je typologicky podobným hráčem jako Erling Haaland. Osmnáctiletý útočník letos nastoupil do deseti zápasů v nejvyšší švédské lize, kde se i dvakrát gólově prosadil.

Pražskou Slavii tlačí bota v útoku, kterou se nyní sešívaní snaží zalepit. Do ofenzivy chtějí přivést mladého, talentovaného útočníka Oscara Vilhelmssona, který je typologicky přirovnáván k hvězdnému Noru Haalandovi. 

Podle velkého švédského sportovního deníku Aftonbladet je mladý útočník již v Praze, kde se mají dolaďovat detaily jeho přestupu do Slavie. List uvádí i případnou přestupovou částku, která se má pohybovat okolo 20 milionů švédských korun (přibližně 47 milionů korun). 

Související obsah

Vilhelmsson debutoval za IFK Göteborg vloni, když mu bylo pouhých 17 let. V mužském týmu se dokonce dvakrát gólově prosadil, dva góly vstřelil i letos v deseti zápasech, do kterých nastoupil. 

Slavia má ve svém kádru již jednoho švédského hráče, kterým je Aiham Ousou. V týmu Jindřicha Trpišovského působí také Dán Madsen. Další severský hráč Alexander Bah pražský klub včera opustil.

Ve Skandinávii lovila také Sparta, která si tam pořídila trenéra Briana Priskeho:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události