Hokej

Opustí David Pastrňák Boston? V zámoří se o tom vážně diskutuje

Opustí David Pastrňák Boston? V zámoří se o tom vážně diskutuje
David Pastrňák při Winter Classic v roce 2019 Zdroj: Profimedia.cz

Česká hokejová hvězda má před sebou poslední rok platné smlouvy v NHL a po sporných rozhodnutích generálního manažera Bostonu Dona Sweeneyho se spekuluje o jeho výměně do jiného týmu.

Havířovský rodák David Pastrňák má před sebou poslední rok smlouvy a nevypadá to, že by chtěl v týmu pokračovat. "Není šance, že by v týmu pokračoval, pokud bude generálním manažerem Don Sweeney," cituje web The Athletic blízký zdroj z okolí českého střelce. 

Během dvou let přišel Pastrňák o své dva nejlepší kamarády. Nejdříve tým opustil obránce Torey Krug, poté jeho hokejový táta David Krejčí. "88 viděla, jak Don jednal s jejími nejlepšími kamarády," dodává blízký zdroj českého útočníka. 

Pro Boston by tedy bylo logické vyměnit svého snajpra do jiného týmu, aby z hráče něco vytřískal. Příští léto by bronzový medailista z posledního světového šampionátu odešel zadarmo. Nyní kritizovaný generální manažer vyhodil v týdnu například dlouholetého trenéra Cassidyho. 

Související obsah

​Boston tak čeká velmi perné léto. Marchand a McAvoy jsou po operacích mimo hru na šest měsíců, Bergeron stále přemýšlí nad budoucností, ale po posledních rozhodnutích jej možná nová smlouva odradí. Nyní se do fronty problémů Dona Sweeneyho přidal David Pastrňák. 

"Tyto konverzace brzy přijdou a učiníme rozhodnutí na základě informací, které dostaneme," vyjádřil se generální manažer celku z Massachusetts na adresu Davida Pastrňáka a Patrice Bergerona.

Pasta je velkou hvězdou Bostonu Bruins:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události