Další sporty

Parkuristka Kellnerová sní s týmem o domácí obhajobě. Tentokrát i s fanoušky

Brzy to vypukne. Už za týden v pražské Chuchli odstartuje třetí ročník mezinárodních skokových závodů CSIO3*-W CET Prague Cup, kde bude český tým obhajovat loňské prvenství. V družstvu nebudou chybět ani parkuristé Anna Kellnerová s Alešem Opatrným, kteří byli hosty čtvrteční Snídaně s Novou.

Čtyři dny a pět velkých soutěží, program je pořádně našlapaný. "Určitě toho není málo, budou tam i další závody pro ostatní koně. Je toho hodně, čeho se můžeme zúčastnit, a budeme muset mít dobrou fyzičku," uvědomuje si Kellnerová. "Pro Aničku, pro mě i pro ostatní je nejdůležitější páteční Pohár národů, kde jezdec nejede jen sám za sebe, ale jde o týmovou soutěž," doplňuje Opatrný.

"Doufejme, že loňský triumf obhájíme. Loni to bylo bez diváků, tento rok jim snad dodáme atmosféru vítězstvím nebo pěkným umístěním," přeje si český parkurista. Aby se tak stalo, musí být koně i jezdci v co nejlepší formě. "Ve finále skáče kůň, takže jeho kondice musí být větší než jezdce, ale připravení potřebujeme být oba dva," ví Kellnerová.

Související obsah

Zároveň ale připouští, že jde o mnohem víc, kůň a jezdec musí být ve vzájemné symbióze. "Je důležité, aby se nejen dobře znali, ale měli i nějaké pouto, porozumění a uměli mezi sebou dobře fungovat. Chvilku to trvá, někdy pár týdnů, v mém případě i roky. Záleží, jak si kůň a jezdec sednou. Může se i stát, že kůň nemá náladu a nechce se mu trénovat. Ale fungují stejně jako lidi, takže musí, i když se jim nechce," povídá se smíchem.

Přímé přenosy ze závodů CSIO3*-W CET Prague Cup sledujte na Nova Sport 2, Nova Action a Voyo v pátek 17. června ve 12:50 a pak v neděli 19. črevna ve 14:50.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události