Motorsport

Jezdec König se představí v Itálii. Nejtěžší závod v šampionátu, hodnotí

Jezdec König se představí v Itálii. Nejtěžší závod v šampionátu, hodnotí
Jezdec Oliver König Zdroj: se souhlasem Orelac Racing

Motocyklový závodník Oliver König se chystá na čtvrtou zastávku v rámci mistrovství světa superbiků. Tentokrát 20letý jezdec poměří síly s elitou na italském okruhu v di Rimini, kde by měly panovat vysoké teploty. Sám český jezdec takové podmínky zrovna dvakrát v lásce nemá.

"Budou to asi nejtěžší závody z celého šampionátu, a to kvůli trati a počasí. Dá se očekávat vedro, které moc rád nemám," říká Oliver König, který se v pátek představí v trénincích. O víkendu ho pak čekají závody. Vše můžete sledovat na Nova Sport a Voyo.

Mladý český závodník od letošní sezony startuje v královské kubatuře. Nicméně zatím se mu příliš nedaří. "On by si přál, stejně jako všichni kolem něho, aby to zejména časově bylo lepší. Hlavně dokončit závod pod jednu minutu na prvního a dostávat se více do soubojů na trati. Zatím je ale velmi brzy něco hodnotit, navíc v této konkurenci. Kdyby se něco uspěchalo, bylo by to kontraproduktivní," vysvětluje manažer Ondřej Čihák.

Související obsah

König teď touží uspět v Itálii a prozradil, že změnil i přípravu na závody. "Poslední dobou jsem hodně sportoval, jezdil na motorce nebo na kole. To mi táta koupil nové a hodně mě chytlo. Soustředil jsem se hlavně na fyzičku a výdrž," dodává 20letý jezdec, který se také rozhodl změnit přístup.

"Vždycky jsem řešil hlavně časy, neustále se díval, jakou mám mezeru od konkurence. Teď si to chci hlavně užít. Vždyť jízda na litrové motorce mě neskutečně baví, je to fascinující zábava. A tenhle aspekt je důležitý vnímat," uzavírá český závodník z týmu Orelac Racing, který naposledy v portugalském Estorilu skončil na 20. místě.

Oliver König v letošní sezoně nastupuje s novou helmou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události