Fotbal

Ronaldo je modla a superstar, řekl Šilhavý po porážce s Portugalskem

Ronaldo je modla a superstar, řekl Šilhavý po porážce s Portugalskem
Zdroj: Profimedia

V Lize národů se dostali mezi fotbalovou smetánku, a tak čelí těm nejlepším hráčům planety. Čeští reprezentanti se utkali s Portugalskem, za které hraje hvězdný Cristiano Ronaldo, ale povedený výkon jako proti Španělsku nezopakovali, a prohráli tak 0:2. Hvězda Manchesteru United sice neskórovala, avšak zastoupit Ronalda dokázali jiní.

Jota, Carvalho, Cancelo, to je jen krátký výčet z nabité portugalské soupisky. "Měli jsme možnost poznat na vlastní kůži, jaká jsou Portugalci třída. Umocnilo to ještě prostředí, stadion plný fanoušků. A samozřejmě Ronaldo, on je modla a superstar," povídal na pozápasové tiskové konferenci český trenér Jaroslav Šilhavý.

"Člověk si z těch jmen nemůže nic dělat. Je to prostě tak, dostali jsme se do A skupiny Ligy národů, takže takoví hráči nás tu čekají," nabídl svůj pohled obránce Jakub Brabec, který sice Ronalda uhlídal, ale prosadili se jiní. Největší problémy dělal české defenzivě bek z Manchesteru City João Cancelo, který ve 33. minutě otevřel skóre.

"Oni mají všude kvalitu, ať už je to vpravo, nebo vlevo. Cancelo nám tam dělal problémy, ale on zatápí celé Premier League. Je to výjimečný hráč a ukázal to na hřišti. Všichni se upínají na Ronalda, ale Cancelo je obrovský přínos," ocenil soupeře kapitán národního týmu Tomáš Souček, jenž se s Cancelem v anglické nejvyšší soutěži potkává.

Související obsah

Češi za sebou mají tři ze čtyř utkání v krátkém sledu. Po výhře nad Švýcarskem, remíze se Španělskem a prohře s Portugalskem mají na kontě cenné čtyři body a v tabulce jsou třetí, což by znamenalo setrvání v elitní skupině. "Každý bod má pro nás cenu zlata, jsem rád, že máme čtyři," řekl Šilhavý.

Jeho svěřenci se utkají v neděli znovu se Španěly, tentokrát na jejich hřišti v Málaze. "Po domácím zápase se Španělskem jsme měli o jeden den delší čas na odpočinek, takže uvidíme, jak se hráči budou cítit. Změn možná budeme muset udělat víc," nastínil český kouč.

Čeští hráči v Portugalsku pilně trénovali, ale na výhru to nestačilo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události