Hokej

Šachová partie s emocemi. Nikdo nechce končit, burcuje po výhře Tampy Rutta

Už jen krůček jim chybí k postupu do třetího finále play-off NHL v řadě, kde by zaútočili na mistrovský hattrick. Hokejisté Tampy Bay v pátém finále Východní konference přetlačili v opatrném zápase New York Rangers 3:1. Vítězný gól vstřelil český útočník Ondřej Palát a Lightning vedou v sérii 3:2 na zápasy.

Milovníci ofenzivních hodů byli tentokrát zklamaní. Oba gólmani si připsali 24 zákroků a až téměř do konce to bylo 1:1. "Byl to opatrný zápas, Rangers hráli dobře. Hodně se dbalo na defenzivu a jsme rádi, že jsme ten gól dali my. Bylo to šachová partie, moc šancí si týmy nevytvořily. Když už však nějakou měly, Vasi (Andrej Vasilevskij – pozn. red.) tam byl. Bylo to opatrnější," hodnotil Palát.

Právě on v čase 58:10 tečoval puk za záda Šesťorkina a Rangers už nedokázali odpovědět. "Bylo to dobré střídání. Sergej (Michail Sergačjov – pozn. red.) vystřelil, puk mě trefil do kolena a od něj to šlo do brány. Trochu šťastný gól, ale jsem za něj moc rád," radoval se forvard, který vstřelil osmý gól v letošním play-off.

Související obsah

Hráči newyorského celku doma poprvé v sérii zaváhali a nyní stojí nad propastí. Na ledě Tampy totiž musejí bezpodmínečně vyhrát, jinak v boji o Stanley Cup končí. Není tak divu, že v závěru zápasu tryskaly emoce, a po siréně se dokonce strhla hromadná bitka. "Ještě aby tam emoce nebyly... Ani jednomu týmu nezbývá moc hokeje a za chvíli někomu skončí sezona. Nikdo nechce vypadnout a já se tomu nedivím," řekl Rutta.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události