Motorsport

Königovi se na trénincích nevedlo, Svoboda si vyjel 12. místo

Oliver König při tréninku ve Španělsku Zdroj: ORELAC Racing

Na italském okruhu Emilia-Romagna se jede o druhém červnovém víkendu roku 2022 čtvrté pokračování mistrovství světa superbiků. Oliver König se účastnil obou tréninků, ale nakonec zajel nejpomalejší čas. Petr Svoboda v Supersportu dojel 12.

Od posledního závodu v kategorii superbiků uplynuly tři týdny. Čtvrtou zastávkou v kalendáři je známý okruh Emilia-Romagna, kde se ve třech různých kategoriích představí i Češi. V královské kubatuře závodí Oliver König, kterému se ale v pátečních trénincích moc nevedlo.

Český závodník v první jízdě dojel na 21. místě, za sebou nechal hned čtyři závodníky. Jeho nejrychlejší kolo mělo podobu 1:38.204. Tento čas si ve druhých trénincích sice zlepšil, ale stačilo to jen na poslední, tedy 25. místo. Zatím nejrychlejší je legendární Álvaro Bautista.

V nejnižší kategorii, která má název Supersport 300, se objevil na startu Petr Svoboda. Ten zvládl letos získat pět bodů. V prvním rozjezdu si vyjel český závodník 15. místo, v tom druhém si o tři pozice polepšil. Ondřej Vostatek v kategorii Supersport dojel na 26. místě.

Program pokračuje v sobotu třetími tréninky a následnou kvalifikací. Před 13. hodinou se pak jede první závod dne, Oliver König se představí na startu 15 minut po 15. hodině.