Motorsport

Další oběť extrémního závodu. V posledním kole zemřel otec se synem

Další oběť extrémního závodu. V posledním kole zemřel otec se synem
Bradley a Roger Stocktonovi na sajdkáře Zdroj: Profimedia.cz

Extrémní závod The Isle of Man TT, který se jezdí na britských ostrovech, má další oběť. Nyní je to ještě o to smutnější, že o život v jedné sajdkáře přišel otec se synem. Roger a Bradley Stocktonovi nabourali v posledním kole, ani jeden z nich nehodu bohužel nepřežil.

Závod The Isle of Man TT je sice velkou podívanou, ale zároveň je opravdu extrémní. Jede se na ostrově Man, který leží mezi Anglií a Irskem. Pravidelně se stávají smrtelné nehody, po pátečním incidentu otce a syna se počet letošních obětí rozrostl na číslo pět. 

Každý účastník závodu zná riziko smrtelné nehody, přesto se tohoto podniku každoročně účastní velký počet závodníků. Naposledy o život přišel zkušený Roger Stockton, který boural na sajdkáře po boku svého 21letého syna Bradleyho. Pro otce šlo o jubilejní 20. účast.

Související obsah

"S hlubokým zármutkem oznamujeme ztrátu Rogera a Bradleyho Stocktonových po incidentu v posledním kole druhého závodu sajdkár na The Isle of Man TT Race 2022," zní v oficiálním prohlášení pořadatele na jeho webových stránkách

Rodinná posádka zaznamenala v prvním závodě osmé místo, Stocktonovi jeli průměrnou rychlostí 170 km/h. Podnik se normálně jezdí napříč celým ostrovem a má celkem 60 kilometrů. V letošním ročníku zemřelo již pět lidí. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události