Motorsport

Svobodovi se v Itálii dařilo, v Supersportech 300 si vyjel pět bodů

O druhém červnovém víkendu se jede Velká cena Itálie v rámci mistrovství světa superbiků. V nejnižší kategorii Supersport 300 se představil opět Petr Svoboda, který dojel 11., čímž si vyjel pět bodů do průběžného bodování. Oliver König dojel v nejvyšší kategorii na posledním, tedy 20. místě.

Český závodník Petr Svoboda si v kvalifikaci v Supersportech 300 vyjel 18. místo, ale hned ze startu prvního závodu víkendu se dostal do první desítky. Během zápolení se ocitl i na devátém místě, kde byl navíc kolo před koncem.

Nakonec se český mladík umístil na 11. místě a do žebříčku si připsal pět bodů. Posunul se tak na 19. místo aktuálního žebříčku. Zvítězil Ital Matteo Vannucci, který si v bodování polepšil a je aktuálně na devátém místě.

Ve 14:00 šla do akce královská kubatura v MS superbiků. Čech Oliver König startoval na posledních příčkách a zlepšil se jen díky pádům jezdců před ním. Dojel na posledním, tedy 20. místě. Závod nedokončil například úřadující mistr světa Toprak Razgatlioglu, vyhrál Álvaro Bautista.