Martincová se do finále nepodívá. Ze zápasu musela kvůli zranění odstoupit

České tenistce Tereze Martincové se na turnaji v Nottinghamu velmi dařilo a došla v něm až do semifinále. O titul ale nakonec nezabojuje. V bitvě se sedmou nasazenou Beatriz Haddadovou Maiaovou prohrála první set 3:6 a ve druhém za stavu 1:4 skrečovala.

První set byl v úvodních gemech vyrovnaný a do stavu 2:2 si obě hráčky držely podání poměrně snadno. Jenže v páté hře si Brazilka vybojovala tři brejkboly a ten poslední dokázala proměnit.

Bohužel Martincové se nepovedlo získat ztracené podání zpět, a navíc za stavu 3:5 prohrála svůj druhý servis. V prvním setu nakonec padla 3:6. Češku v průběhu evidentně trápilo zranění, což se podepisovalo i na její hře.

​Ve druhé sadě si sice první podání udržela, jenže za stavu 2:1 pro brazilskou tenistku přišel brejk. Ta odskočila do vedení 3:1. Šestadvacetiletá tenistka si poté v klidu svůj servis pohlídala a to byla konečná. Martincová kvůli zranění zápas vzdala a do druhého finále v kariéře nepostoupila.