Další sporty

Fišerová ovládla SP v Praze, bronz bere Satková. Třetí dojel také Rohan

Fišerová ovládla SP v Praze, bronz bere Satková. Třetí dojel také Rohan
Tereza Fišerová | Zdroj: Profimedia

Světový pohár ve vodním slalomu odstartoval prvním závodem v pražské Troji. Ačkoliv se v sobotu českým kajakářům a kajakářkám nedařilo, tak kanoisté a kanoistky vše vynahradili. Tereza Fišerová ovládla závod singlířek a třetí dojela Martina Satková. Mezi muži bral bronz Lukáš Rohan.

Fišerová má za sebou podařený závodní víkend. Dopoledne ovládla semifinálové jízdy, a do finále tak startovala jako poslední. Zajela krásnou a čistou jízdu a o sekundu porazila druhou Němku Elenu Lilikovou, kterou o vítězství připravil kontakt na jedné z branek.

Úspěch českých kanoistek podtrhla Martina Satková, která také zajela čistě, ale její čas stačil pouze na třetí místo. O dvě příčky níže dojela její sestra Gabriela.

Související obsah

​Mezi muži skončil třetí stříbrný medailista z olympijských her z Tokia Lukáš Rohan. Na domácí trati neudělal ani jednu chybu, ale na prvního Slovince Luku Božiče ztratil přes dvě sekundy. Druhý skončil Nicolas Gestin z Francie. Na pátém místě dojel český závodník Vojtěch Heger.

"Jsem hodně spokojený, trošku mě mrzí, že jsem před jízdou neměl dobré informace, protože tyčky byly oproti semifinálové jízdě o hodně výš. Kdybych to věděl, jel bych jinak," řekl Rohan po závodě. "Na druhou stranu je otázkou, jak by moje jízda dopadla, kdybych to věděl. Každopádně během jízdy jsem trochu experimentoval. A hlavně jsem se snažil jet na hraně, protože jsem na startu slyšel vedoucí čas 97,75, který byl skvělý," pokračoval v hodnocení závodu.

"Trochu mě mrzí dvě chybičky v dolní pasáži, ale je z toho medaile, což je skvělé. Takže musím být spokojený," dodal na závěr 27letý slalomář.

Výsledky Světového poháru ve vodním slalomu v Praze:

C1 (muži):

1. Luka Božič (SLO) 97,75 s. (0)
2. Nicolas Gestin (FRA) +0,96 (0)
3. Lukáš Rohan (CZE) +2,13 (0)
.
.
5. Vojtěch Heger (CZE) +3,51 (0)

C1 (ženy):

1. Tereza Fišerová (CZE) 111,80 s. (0)
2. Elena Liliková (GER) +1,00 (2)
3. Martina Satková (CZE) +1,55 (0)
.
.
5. Gabriela Satková (CZE) +4,09 (0)

Jiří Prskavec jel už v sobotu, ale mezi kajakáři skončil čtvrtý. Loňský rok měl ale velmi úspěšný a stal se nejlepším vodákem roku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události