MMA

Dvořák, Vémola a Martínek hodnotí Procházku. Neskutečný výkon, shodují se

Dvořák, Vémola a Martínek hodnotí Procházku. Neskutečný výkon, shodují se
Karlos Vémola, Michal Martínek a David Dvořák Zdroj: profimedia/koláž tn.cz

O titulovém zápasem Jiřího Procházky s Gloverem Teixeirou už toho bylo napsáno hodně. Český zápasník v neděli ráno českého soupeře porazil třicet sekund před limitem a jako první český zápasník si odnesl pás pro šampiona UFC. Jak jeho výkon viděl David Dvořák, Michal Martínek a Karlos Vémola?

"Zápas Jirky Procházky jsem si neskutečně užil. Byla to velká paráda. Nebyla tam ani minuta, která by mě nebavila. Právoplatně je z něj šampion. Mám z něj velkou radost a moc mu to přeju," začal své hodnocení druhý český zápasník v UFC David Dvořák. "Překvapilo mě, že si Glover některé věci na zemi nepohlídal. Jirka je nezmar, který se pořád hýbe a to ho přivedlo k titulu. Já mu celou dobu věřil. Byly tam chvíle, kdy byl v arm trianglu a mělo být hotovo, ale nakonec nebylo," pokračoval rodák z Hradce Králové.

"Pro české MMA je to skvělý úspěch a masakr. UFC o nás bude daleko víc vědět a bude o nás víc mluvit. Teď je daleko větší šance, že se UFC opět vrátí zpět do Prahy, kdy by mohla být spousta dobrých zápasů, včetně mě. Určitě to našemu MMA hodně pomůže a budou díky tomu další holky a kluci, kteří se tam budou moct dostat," přemýšlí nad dopady Procházkovy výhry Dvořák.

Hodnocení Jiřího Procházky jeho kolegou z UFC Davidem Dvořákem:

​"Byl to neuvěřitelný zápas. Jirka předvedl, jaké má srdce a jak dokáže bojovat. Ukázal, že snad není člověk. Já jsem Terminátor, ale Jirka je stroj," smál se Vémola. "Byl v několika těžkých situacích – několikrát byl škrcený a dostal pár bomb. Udělal v zápase pár chybiček, ale vždycky se poučí. Je pak lepší a lepší. Ani nevím, kam tohle může zajít. Celou dobu všem ukazoval, že chce vyhrát a nakonec to urval," pokračoval v hodnocení historicky první Čech v UFC.

Poslechněte si hodnocení Karlose Vémoly:

​Zároveň ale našel velká slova chvály i pro Teixeiru. "Musíme ale vyzdvihnout také výkon bývalého šampiona. Je to pozitivní zpráva pro nás, pro staré fightery. Takhle bojovat ve 42 letech je motivace pro mě i pro spoustu dalších fighterů. Teixera byl v podstatě 30 sekund od vítězství. Kdyby dotáhl páté kolo, tak by mu to rozhodčí nejspíš dali. Jirka ale to nenechal na rozhodčích, nenechal nás čekat na to, komu zvednou ruku a jako první člověk na světě ukončil šampiona na škrcení. Neuvěřitelný výkon," dodal na závěr Vémola.

Související obsah

​"Mám z toho husí kůži a nevím, co na to říct. Jirka porazil šampiona nejprestižnější divize na světě. Porazil všechny borce, co měl, a to to byli borci z top pětky. Za něj mluví činy a ne slova," začal své hodnocení Martínek, který se příští víkend představí na KSW 71, kde proti němu bude stát Filip Stawowy.

"Myslím, že to pro české MMA znamená velký posun. Více se to dostane do povědomí českých fanoušků a ti budou přibývat. Daleko víc kluků budu chtít být jako on a budou makat. Ukázala, že se to opravdu dá dělat výkonem a ne jen kecy. To bude jeho odkaz," doplnil na závěr Černovous.

Michal Martínek hodnotí výkon Jiřího Procházky:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události