Motorsport

Nejbolestivější závod, stěžoval si Hamilton. Hvězdu F1 trápí záda

Nejbolestivější závod, stěžoval si Hamilton. Hvězdu F1 trápí záda
Závodník formule 1 Lewis Hamilton Zdroj: profimedia.cz

Pilot formule 1 Lewis Hamilton sice čtvrtým místem z Velké ceny Ázerbájdžánu vyrovnal druhé nejlepší umístění v letošní sezoně, nicméně po samotném závodě trpěl. Britský jezdec totiž trpí bolestmi zad, které způsobuje poskakující vozidlo.

"Byl to nejbolestivější a nejtěžší závod, jaký jsem kdy zažil. Zaťal jsem zuby a díky adrenalinu jsem to zvládl. Nedokážu ale popsat, jakou bolestí jsem trpěl. Hlavně na rovinkách. V takové chvíli se jen modlíte, aby to skončilo," prohlásil po závodě v Baku Lewis Hamilton.

Sám jezdec byl následně spatřen, jak s velkými problémy vylézá z monopostu a sotva může chodit. V ohrožení je tak i start v příští Velké ceně Kanady. "Je to možné. Ještě jsem ho sice neviděl a nemluvil s ním, ale je vidět, že už to není jen svalová věc. Podle mě to už zasahuje do páteře a může to mít následky," vysvětlil šéf Mercedesu Toto Wolff.

Související obsah

Právě Mercedes nejvíce trápí poskakující monopost, což způsobují nová technická pravidla od F1. Problém se skákajícím vozidlem však mají i ostatní jezdci. "Je na tom fakt špatně a musíme najít nějaké řešení. Myslím, že je v této fázi šampionátu poznamenán nejvíc ze všech jezdců. Pokud jsem to ale pochopil, tak v podstatě všichni závodníci říkali, že s tím je třeba něco udělat," dodal Wolff.

Lewis Hamilton i přes zmíněné problémy nakonec skončil na čtvrtém místě, což je spolu s umístěním v Austrálii jeho druhý nejlepší výsledek sezony. Třetí pak skončil kolega George Russell.

Související obsah

​"Nakonec jsme získali třetí a čtvrté místo, což je skvělé. Tým odvedl dobrou práci, a jakmile napravíme to skákání, budeme zase v čele. Myslím, že jen kvůli tomuto ztrácíme minimálně vteřinu," uzavřel Hamilton.

Lewis Hamilton se po loňské sezoně stal rytířem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události