Hokej

Bartošákův skandál! Táta ho udal policii. Vláčel mě chodbou a flákl o dveře, říká

Bartošákův skandál! Táta ho udal policii. Vláčel mě chodbou a flákl o dveře, říká
Zdroj: Profimedia

Reprezentačního brankáře Patrika Bartošáka vyšetřuje policie. Před svědky měl minulý týden napadnout svého tátu Dušana, podle kterého to nebylo zdaleka poprvé, a tak se rozhodl celou situaci řešit s bezpečnostními orgány. 29letý gólman Lahti byl už v minulosti obviněný a odsouzený za domácí násilí a během reprezentační přestávky byl nachytán za volantem pod vlivem alkoholu, načež vyhledal odbornou pomoc. Jak je vidno, život za hranicí zákona ale vede dál.

Když jej policie nachytala za volantem pod vlivem alkoholu, psal se rok 2019. Kvůli tomu musel předčasně skončit v Třinci, ale následně se mu podařilo sehnat angažmá ve švédském Modo, odkud přestoupil do finského Lahti Pelicans, které po sezoně vyměnil za Chabarovsk, ale poté se opět vrátil do Finska. Mimo jiné také založil rodinu a má dvě malé děti. Vypadalo to, že má svůj život opět pod kontrolou. Jenže se v posledních dnech postaral o další skandál. 

Podle vyjádření Bartošákova otce jej měl doma v Ostravě-Heřmanicích fyzicky napadnout. "Byli jsme domluvení, že budeme hlídat vnuka, jel jsem pro něho. Než jsem tam jel, volal mi otec jeho ženy, že Patrik asi v něčem zase lítá, že mají strach. Jestli bych mu otcovsky nedomluvil. Snažil jsem se mu domluvit a dopadlo to tak, že mě chytnul pod krkem, vláčel mě celou chodbou a fláknul se mnou o protější sousedovy dveře," popsal Bartošák starší pro Deník Sport

Co brankáře Lahti Pelicans tolik popudilo? "Upozornil jsem ho, že má zodpovědnost za své dvě děti a za manželku, která je po nedávném císařském řezu a že by se podle toho měl chovat. Ne se chovat jako hulvát a chodit každý den pod vlivem návykových látek. Schválně neříkám alkoholu," prozradil, že má jeho syn stále problémy se závislostí a ve hře můžou být i drogy. 

Související obsah

Jelikož se nejednalo o první prohřešek, rozhodl se Dušan Bartošák celou záležitost předat policii. "Neřešil bych to takhle, rodič pro své děti udělá hodně, ale... Kdybych ho kryl, snažil se to ututlat nebo bagatelizovat, tak jsem do budoucna zodpovědný za to, kdyby se někomu stalo něco horšího. To už nechci. Špatně se mi o tom mluví, ale nejde už jinak," vysvětlil otec reprezentačního brankáře, který popsal i další úlety svého syna. 

"Když se vrátil z Ameriky po napadení své tehdejší přítelkyně, tak se mnou v lednu 2016 doma vysklil dveře," smutně vzpomíná. "Taky mě držel pod krkem. Napadl mého bratra, v hospodě při rodinném pokeru. Svého staršího bráchu, i mladšího bráchu – dokonce na své vlastní svatbě, loni. Konflikt měl i s bývalým švagrem Radkem Bonkem, tři nebo čtyři roky zpátky. Takhle už to opravdu dál nejde," říká Bartošák starší s tím, že pohár trpělivosti už přetekl.

Vše ještě zhoršuje fakt, že se reprezentační brankář za své činy prý nikdy neomluvil. "Když jsem mu volal, že takhle se chová jen zbabělec, psal mi, že se prý nic takového nestalo, abych se ho prý nesnažil někam dotlačit. Už v sobotu na mě křičel, že mu nemám co vykládat, jak se chovat. A že jsem ho prý celé dětství mlátil pěstmi," což podle Dušana Bartošáka prý není pravda.

Související obsah

"Nesmysl, já ho nikdy pěstmi nemlátil. Mám staršího syna Reného, je prvorozený, měl přísnější výchovu a v životě, v životě pěstí nedostalo ani jedno naše dítě. Opravdu nevím, co má za schízy v hlavě. Ale dál to přehlížet nejde," uzavírá své vyprávění pro Deník Sport.

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události