Hokej

Český hokejový brankář v rukou policie. Chtěl uškrtit přítelkyni?

Český hokejový brankář v rukou policie. Chtěl uškrtit přítelkyni?
Zdroj: Profimedia

Ještě v dubnu byl za hrdinu. Teď má na krku drsné obvinění. Hokejový brankář Patrik Bartošák, který před pár měsíci vyhrál s týmem Manchester Monarchs prestižní Calder Cup a měl našlápnuto do NHL, se údajně pokusil uškrtit svou přítelkyni…

Zpráva přišla jako blesk z čistého nebe a zámořská média přinášejí už i podrobnosti. Dvaadvacetiletý český mladík se měl násilnosti dopustit v pondělí a hned druhý přijal obvodní soud v kalifornském Manchesteru žalobu.


Českou hokejovou naději nečeká nic hezkého. Na seznamu provinění je hned sedm napadení, vyhrožování a nakonec vše mělo vyvrcholit pokusem o uškrcení. Incident se měl stát v pondělí večer okolo 22 hodiny v Country Clubu Drive.

Zdroj: isifa.com

Web deníku New Hampshire Union Leader dokonce popisuje seznam domácích násilností, které se Patrik Bartošák měl dopustit. Po napadení popadl dvacetiletou dívku za ramena, tlačil ji ke zdi, položil ruku na krk a dusil ji. Také jí chytil za pravou stranu hrudi, přitáhl nad zem a dvakrát udeřil do prsou, poté do obličeje a po nohou.


PSALI JSME

Související obsah


„Pokud nemáš nic, co bys mi řekla, tak tě zabiju,“ měl mimo jiné vyhrožovat. „Praštím tě, pokud to neřekneš,“ byla další z vět. "Doufám, že je ti jasné, že tě uspím, než odejdu!“ řekl prý také. V průběhu noci měl dívku dále pronásledovat a přes textové zprávy dále vyhrožovat. 
 

Rodák z Kopřivnice byl po výslechu propuštěn na kauci, která byla stanovena na 10 tisíc dolarů s podmínkou, že se v žádném případě nesmí oběti přiblížit ani ji kontaktovat. Další slyšení má proběhnout 16. prosince, kdy soudce vyslechne důkazy a rozhodne o případném trestu.

Zdroj: facebook.com


Bartošák, který před rokem podepsal nováčkovskou smlouvu s Los Angeles Kings v právě probíhající sezoně odchytal za Manchester Monarchs v lize ECHL, kterou tým začal nově hrát, dva zápasy. V neděli byl ale povolán zpět do AHL do týmu Ontario Reign. Zda ale dostane po incidentu šanci, je ve hvězdách.


Podobné problémy jako on, měli ruští hokejisté Semjon Varlamov a Slava Vojnov. Zatímco Varlamov své jméno očistil a nadále hájí barvy Colorada, Vojnova se Los Angeles Kings zřekli a zrušili mu smlouvu.

New Hampshire Union Leader
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události