Další sporty

Nováček NFL zaběhl třetí nejrychlejší čas v historii na 110 metrů překážek

Nováček NFL zaběhl třetí nejrychlejší čas v historii na 110 metrů překážek
Americký překážkář Devon Allen Zdroj: Profimedia

Philadelphia Eagles, tým amerického fotbalu hrající v NFL, si mohou mnout ruce, jakého rychlíka do svých řad získali. V dubnu podepsali smlouvu s atletem Devonem Allenem, a ten nyní dokázal, že bránící hráči budou mít co dělat, aby ho dostihli. Allen na atletickém mítinku v New Yorku zaběhl historicky třetí nejrychlejší čas na 110 metrů dlouhé překážkářské trati. Za světovým rekordem zaostal o pouhé čtyři setiny sekundy.

V týmu Philadelphia Eagles je Devon Allen nováčkem, ale na atletických tratích už je zkušeným mazákem. Tento 27letý překážkář se zúčastnil finálových běhů na olympijských hrách v Tokiu i Rio de Janeiru a nyní na nedělních závodech v New Yorku ohromil svým vítězným časem 12,84 sekundy. V historických tabulkách mu patří třetí místo o pouhé čtyři setiny sekundy za světovým rekordem jiného Američana Ariese Merritta z roku 2012.

"Myslel jsem, že bych mohl ten rekord dnes překonat," řekl Allen po závodě. "Doladit pár věcí, 4 setiny sekundy jsou 4 tisíciny na každou překážku, což je opravdu málo," zhodnotil atlet, jehož dosavadním rekordem byl čas 12,99.

Tento neuvěřitelný rychlík by měl od října ovšem místo atletických tartanů brázdit trávníky určené na americký fotbal. V dubnu podepsal s Philadelphií tříletý nováčkovský kontrakt a hrát by měl na postu wide receivera – pozici typické pro ty nejrychlejší hráče. Od Eagles je to ovšem trochu riskantní krok, Allen nehrál americký fotbal od dob studia na vysoké škole, tedy od roku 2016.

Související obsah

​Pokud ovšem nebude mít problém s chytáním míče, bude obranám soupeřů pořádně zatápět. Posledních šest sezon přiváděl obrany k šílenství Tyreek Hill v dresu Kansas City Chiefs. Ten už ve svých devatenácti letech dokázal zaběhnout (s nepovoleným větrem v zádech) sprint na sto metrů pod deset sekund (9,98). Wide receiver s přezdívkou "Gepard" dělá problémy i těm nejrychlejším obráncům a Allen by se mohl stát podobným fantomem.

Zatímco obránci nedokážou chytit unikajícího hráče, Tyreek Hill s lehkostí spoluhráče dokáže předběhnout:

V Číně překvapil kameraman, který běžel závod stejně rychle jako atleti:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události