Fotbal

Xavi požádal Piquého, aby odešel z Barcy. Může za to i rozchod se Shakirou

Trenér Barcelony Xavi Hernández už prý nechce Gerarda Piquého ve svém týmu. Oba bývalí spoluhráči měli údajně společnou schůzku, na které bylo obránci katalánského velkoklubu řečeno, že se poslední dobou nechová profesionálně a měl by Barcu opustit.

Gerard Piqué je součástí Barcelony od roku 2008, nyní by ale mohlo toto spojení skončit. Může za to údajná schůzka, při které měl jeho bývalý spoluhráč a nynejší trenér Xavi Hernández prohlásit, že s ním už do další sezony nepočítá.

Podle deníku Mundo Deportivo Xaviho trápí aktuální Piquého forma a psychická pohoda. Může za to i jeho divoký rozchod se zpěvačkou Shakirou, bujaré večírky a také větší soustředění na podnikání v osobním životě.

Související obsah

​Barceloně by se i odchod 35letého stopera ekonomicky vyplatil, jelikož má Piqué v katalánském velkoklubu lukrativní smlouvu do roku 2024, díky které si přijde celkem na 40 milionů eur (cca 990 milionů korun).

Sám Gerard Piqué měl ale prohlásit, že se polepší a chce si opět vybojovat stabilní místo v základní sestavě. Navíc by prý případně souhlasil se snížením platu, aby měl klub peníze na nové hráče.

Související obsah

​Nicméně právě větší rozpočet by Barcelona využila ke koupi středního obránce. Nejvíce se mluví o Julesi Koundému ze Sevilly, jehož přestupová cena se ale odhaduje na 60 milionů eur (cca 1,4 miliardy korun).

V poslední době se nejvíce řeší Piquého údajná nevěra a rozchod se zpěvačkou Shakirou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události