Další sporty

Jágr je víc než Zátopek. Česku podle průzkumu vládne hokej

Jágr je víc než Zátopek. Česku podle průzkumu vládne hokej
Jaromír Jágr | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Nestárnoucí hokejista Jaromír Jágr patří stále mezi nejoblíbenější sportovce v České republice. Podle průzkumu agentury Raul je totiž kladenský útočník nejznámější sportovní postavou v Česku a zároveň i největší legendou. Co se týče sportu, tak v tuzemsku vládne hokej.

50letý hokejista tak udržel vedoucí pozici v žebříčku, která mu patřila i při stejném průzkumu, jenž proběhl v roce 2018. Podle agentury Raul je Jaromír Jágr oblíbenější než například Martina Sáblíková, Ester Ledecká nebo judista Lukáš Krpálek.

Jágrovi pak patří první místo i v kategorii největší legenda, kde porazil běžce Emila Zátopka. V tomto žebříčku se v první pětce umístil také Dominik Hašek, Antonín Panenka a Věra Čáslavská.

Související obsah

​Ostatně, ačkoliv je ve světě číslo jedna fotbal, v Česku je stále nejoblíbenějším sportem hokej, který si také udržel první místo z roku 2018. V průzkumu agentury Raul si drží pozici v top 3 také biatlon, který sice oproti roku 2018 klesl o jedno místo, nicméně stále mu patří třetí místo hned za fotbalem a hokejem.

Nejpopulárnější sporty podle výzkumu agentury Raul:

rok 2018 rok 2022
Počet respondentů 2012 2005
Hokej 45 39
Fotbal 29 27
Biatlon 33 26
Sjezdové lyžování 25 22
Tenis 25 20
Atletika 24 16
Běh na lyžích 24 16
Motorsport / rallye / formule1 19 16
Krasobruslení 18 14
Cyklistika (závodní) 18 13
Rychlobruslení 20 13
Zdroj: Agentura Raul
(čísla uvádějí procentuální zastoupení dvou odpovědí: Tento sport patří k mým nejoblíbenějším, vždy ho sleduji a většinou si ho nenechám ujít)

V popředí se pak drží také sjezdové lyžování a tenis. Podle průzkumu oblíbenost daného sportu přímo vzrůstá s nějakým sportovním úspěchem. V tomto světle se do nejlepší jedenáctky ještě nedostalo MMA, ovšem titul Jiřího Procházky v UFC by mohl s pořadím v příštích letech zamávat.

Jaromír Jágr měl nedávno autonehodu, naštěstí je ale v pořádku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události