Hokej

Jágr po MS: Nebyl jsem fanouškem Jalonena, bez Pasty by to bylo těžké

Jaromír Jágr svolal na poslední květnový den tiskovou konferenci, kde představil svoji značku, která bude vyrábět doplňky stravy. Poté se vyjádřil i směrem k bronzovému šampionátu. Byl rád za medaili po deseti letech, ale přiznal, že nevěřil zahraničnímu trenérovi.

Jaromír Jágr představil své doplňky stravy CBD JJ68 a poté promluvil také o prvním medailovém úspěchu pro český hokejový tým na velké akci po deseti letech. "Kdybychom dali produkty ven o týden dříve, tak to možná dopadlo lépe," zavtipkoval hned na začátek legendární Jágr. 

Poté již promluvil o bronzovém úspěchu týmu Kariho Jalonena, který ale moc hodnotit nechtěl. "Nechci se moc vyjadřovat k mistrovství světa, samozřejmě bych chtěl ale klukům pogratulovat, odvedli skvělou práci. Klobouk dolů před poslední třetinou," řekl jen stroze k utkání o třetí místo na MS. 

"Já vždycky říkal, že k vítězství na MS nebo olympiádě je potřeba hodně štěstí. Spousta věcí si musí sednout. Klíčovým momentem byl přílet Davida Pastrňáka, bez něj by bylo velmi těžké získat medaili, protože je to skvělý hráč. Kluci měli skvělou partu, což se ukázalo ve třetí třetině, kdy do toho dali všechno," pokračoval Jágr v otázce na pravidelnost zisku medaile na velkých turnajích.

Související obsah

Světová hokejová legenda a nynější majitel kladenských Rytířů ale pro česká média přiznal, že neměl dobrý pocit po oznámení, že národní celek povede zahraniční trenér Kari Jalonen. Zkušenému lodivodovi ale poté sklonil poklonu.

"Nebyl jsem fanouškem zahraničního trenéra. Když se ale tento krok podnikl, tak jsem doufal, že se čeští trenéři poučí. Já ve Finsku nebyl, ale něco jsem četl a zaujala mě jeho příprava. Je to workoholik, který vstává ráno v šest hodin a přichází první a odchází poslední," řekl slavný JJ.

"Nechci, aby si všichni mysleli, že když jsme jednou přivezli medaili, že jsou všechny problémy pryč. Čeká nás dlouhá cesta, ale medaile je správný odraz do budoucna," dodal dvojnásobný vítěz Stanley Cupu a člen Triple Gold Clubu. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události