Další sporty

Vrátí se, nebo ne? Fury po 53 dnech v důchodu oznámil návrat a chce balík

Vrátí se, nebo ne? Fury po 53 dnech v důchodu oznámil návrat a chce balík
Boxer Tyson Fury a promotér Frank Warren Zdroj: profimedia.cz

Podle mnohých nejlepší těžká váha posledních dvou dekád a šampion WBC Tyson Fury v uplynulých hodinách pořádně rozvířil vody světa boxu. Prvně oznámil, že se vrátí z boxerského důchodu zpět do ringu, aby se postavil Oleksandru Usykovi. Následně svá slova popřel.

Málokdo věří, že Fury skutečně ukončil boxerskou kariéru a sám boxer pochybnosti přiživil. "Na sto procent se vrátím do ringu, stejně jako ve filmu řve Jerry Maguire: 'Ukažte mi peníze!' Pokud mi někdo ty peníze může nabídnout, tak je to Frank Warren. Nazývám ho 'Kouzelníkem' a společně uděláme něco opravdu velkého," prohlásil v úterý v rozhovoru pro Queensberry Promotions.

"Něco opravdu velkého" by měl být zápas s Oleksandrem Usykem (19-0), držitelem zbylých pásů velké čtyřky, kterého v létě čeká odvetný duel s Anthonym Joshuou (24-2). Právě tento zápas by měl mít vše, aby se zapsal do historie boxu stejně jako třeba Thrilla in Manila či The Bite Fight. Taková událost s Tysonem Furym v hlavní roli bude promotéry ale stát balík. "Až ta střední váha (Oleksandr Usyk) knokautuje toho kulturistu (Anthony Joshua), zbyde jen jediný muž, aby tenhle cirkus ukončil. Jestli to někdo bude chtít vidět, tak ať si připraví pořádně tučný šek," pokračoval.

Zdroj: profimedia.cz

​​Zprávy o návratu rychle upoutaly pozornost medií. Jenže jen pár hodin poté, se Fury ozval znovu, aby zchladil naděje boxerských fanoušků. "Pokud vím, jsem šťastně v důchodu. Šťastný a spokojený se svou kariérou. Nikdy neříkej nikdy, ale pokud vím, tak spojení já a profesionální box je kaput. Co je dost, je dost. Ale jsem pro, podílet se na showbyznysové stránce boxu," vysvětlil ve středu v ranním pořadu Good Morning Britain.

Po prvním oznámení se spekulovalo, že by ho k návratu do ringu přiměla astronomická částka kolem 200 milionů liber, tedy přes 5,7 miliardy korun. Fury však následně promluvil s talkSPORT, kde svou cenu stanovil ještě výš. "Ani těch 200 milionů liber mě nepřitahuje. Je to půlka toho, co bych chtěl, abych se vrátil z důchodu. Abych řekl pravdu, pokud mě chcete zpátky, bude to stát půl miliardy," řekl Fury. Najde se někdo, kdo Cikánskému králi zaplatí 500 milionů liber, tedy přes 14 miliard korun?

Neporažený Fury (32-0-1) pověsil rukavice na hřebík 23. dubna poté, co před zraky 94 tisíců fanoušků ve vyprodaném Wembley obhájil pás WBC proti Dillianu Whyteovi. Ve své kariéře držel všechny velké tituly, nikdy však současně, a právě zápas o sjednocení pásů WBC, WBA, IBF a WBO je dlouho ten duel, který Furymu v jinak zářivé kariéře chybí.  

Související obsah

Vychutnejte si znovu atmosféru "posledního" zápasu Tysona Furyho:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události