Další sporty

Brno hostí Challenge Tour. Představí se i nejmladší účastník v historii

Brno hostí Challenge Tour. Představí se i nejmladší účastník v historii
Louis Klein (12 let), nejmladší golfista v historii Challenge Tour Zdroj: se svolením Ladislava Adámka/RELMOST

Brno bude v červnu hostit pátý ročník Kaskáda Golf Challenge. Turnaj je součástí druhé nejvyšší světové golfové série European Challenge Tour a představí se na něm 16 českých reprezentantů včetně 12letého Louise Kleina. Ten bude historicky nejmladším golfistou, který kdy hrál Challenge Tour.

Druhá letošní zastávka Challenge Tour v České republice proběhne od 16. do 19. června a má rekordní počet domácích hráčů. České barvy bude hájit i Louis Klein, který je sice nejmladším účastníkem v historii, ale už slavil úspěchy i mezi dospělými, kdy v březnu vyhrál turnaj v Dubaji. 

"Na Challenge Tour se velmi těším. Chci se pořád srovnávat s těmi nejlepšími a taky mi to ukáže, na čem musím ještě zapracovat. Vím, že když hraji svoji hru, jsem schopen jít každé hřiště v paru či lépe, co jsem nedávno dokázal na German Boys. Překážkou může být materiálová změna, kterou jsme udělali tento týden, doufám, že se mi to nevymstí," říká Louis Klein.

Louis Klein a caddy Danny Wilde Zdroj: se svolením Ladislava Adámka/RELMOST

​Klein patří do skupinky čtyř českých golfistů s amatérským statusem. Dalšími jsou Dominik Pavouček, Filip Jakubčík a David Benák. Seznam dvanácti českých profesionálů tvoří Ondřej Lieser, Filip Mrůzek, Stanislav Matuš, Jan Cafourek, Aleš Kořínek, Šimon Zach, Matyáš Zapletal, Gordan Brixi, Jan Hejna, Tomáš Beck, Michal Pospíšil a Štěpán Daněk. Celkově se turnaje zúčastní 156 hráčů z celého světa.

​Mrůzek letos dvakrát prošel až do finálového kola Challenge Tour. Naposledy před dvěma týdny na D+D REAL Czech Challenge pod Kunětickou horou. Tam skončil na 53. místě. Ve hře bude také Ondřej Lieser, jediný Čech, který má aktuálně hrací kartu v nejvyšší sérii DP WORLD Tour. Pro něho to bude letos teprve druhý start na Challenge Tour. Při tom prvním ve Španělsku neprošel cutem.

Související obsah

Turnaj začíná ve čtvrtek na hřišti Kaskáda Golf Resortu u Brna a po pátečním kole následuje cut. Hraje se o 260 tisíc eur, vítěz si odveze šek na 41 600 eur, což je přibližně 1 milion korun. Opět platí, že diváci mají na turnaj vstup zdarma. Startovní časy vybraných českých hráčů ve čtvrtek a pátek:

Filip Mrůzek čtvrtek z 1. jamky 7:30 (v pátek z 10. jamky v 12:30)

Ondřej Lieser čtvrtek z 1. jamky 8:00 (v pátek z 10. jamky v 13:00)

Louis Klein čtvrtek z 10. jamky 9:00 (v pátek z 1. jamky v 14:00)

Zajímalo vás někdy, co se stane s golfovými míčky, které skončí ve vodě? Tenhle potápěč jich ročně vyloví přes milion, našel i trezor nebo nábojnice:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události