Hokej

Nejstarší hráč Tampy je z Francie. Porazí svůj bývalý tým ve finále a zapomene na zklamání?

Nejstarší hráč Tampy je z Francie. Porazí svůj bývalý tým ve finále a zapomene na zklamání?
Pierre-Edouard Bellemare | Zdroj: Profimedia

Do NHL se dostal, když mu bylo už devětadvacet let. Teď v třiceti sedmi bude Pierre-Edouard Bellemare bojovat podruhé v kariéře o Stanleyův pohár. A souboj proti Coloradu pro něj bude mít zvláštní nádech. Francouzský hráč u Avalanche dvě sezóny působil.

Ještě loni se Bellemare proháněl v dresu Lavin po ledových plochách napříč NHL. Dnes reprezentuje barvy Tampy Bay, se kterou se dostal až do samotného finále. Tam už ve své kariéře byl.

Psal se rok 2018. První rok v NHL pro Vegas Golden Knights, první play-off. Rytíři suverénně prošli až do finále, kde na ně čekali hráči Washingtonu. Parta okolo kapitána Alexandera Ovečkina byla ale na tým z Nevady příliš silným soustem a Golden Knights podlehli Capitals 1:4 na zápasy. Součástí výběru, který se dostal až takto daleko, byl právě francouzský hokejista.

Bellemare odehrál ještě jednu sezónu u Golden Knights, ve které dostal na svůj dres áčko. V dalším ročníku se přesunul do Colorada. Lavina už v té době patřila mezi jedny z největších favoritů na titul, ale nejprve je překvapivě v play-off zastavil Dallas (2020) a v roce 2021 Vegas.

Francouz se tak rozhodl přesunout z horského města do slunné Tampy. A po čtyřech letech je tam, kde byl s Vegas. Ve finále NHL.

"Když jsem vešel poprvé do šatny, hned jsem viděl, že kluci věří systému a že z něj nevybočují," řekl Bellemare na tiskové konferenci po sérii s Rangers. Odchovanec Montpellieru má velké zkušenosti se systémem kouče Avalanche Jareda Bednara, sám tomuto aspektu ale nechce přikládat velkou váhu.

Související obsah

​"Nemyslím si, že bude nějak těžké čelit svým bývalým spoluhráčům. Jsem soustředěný, protože jedno finále jsem už prohrál a nechci, aby se to opakovalo. Největším projevem respektu bude, když ukážu, že umím hrát na 120 procent a předvedu svůj nejlepší hokej," řekl Bellemare.

Mnoho bodů v jeho statistikách hledat nemusíte. Bellemare je spíše hráčem, který odvádí špinavou práci. A přesně taková se bude hodit ve finále NHL.

Takhle se Tampa připravuje na finále NHL:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události