Fotbal

Posila Sparty Mejdr: Trenér se uvedl skvěle, ale bude to hodně náročné

Fotbalisté pražské Sparty odstartovali letní přípravu prvním tréninkem na Strahově. Součástí týmu byla i posila z Hradce Králové, obránce Jan Mejdr. Ten si po úvodním tréninku pochvaluje nového trenéra, náročnost tréninku, ale rozpovídal se také o své kariéře youtubera.

Jaký byl první trénink?
První trénink byl nad očekávání náročný. Pořád jsme na začátku týdne a jak nám trenér říkal, tak budou probíhat ještě nějaké testy. Nebudeme dělat ještě zápasové přípravy, protože s námi nejsou reprezentanti. Je to náročná práce, ale jde hlavně o to, abychom se trenérovi ukázali.

Spartu vede zahraniční kouč. Jak velká je to pro vás změna?
Překvapilo mě, jak se s tím trenér skvěle popasoval. Měli jsme ráno sezení, kde nám představil celý realizační tým a nastřelil nám, jak to tu chce vést. Překvapila mě trenérova výborná angličtina. Kluci, kteří neumí příliš dobře anglicky stejně jako já, mu výborně rozumíme. Navíc tu máme asistenty a kdybychom něčemu nerozuměli, tak si máme říct a oni nám to přeloží. Není ostuda se zeptat. Důležité je vědět všechno. Jsem překvapený, jak skvěle se uvedl a mám z toho dobrý pocit.

Jaká pod novým trenérem bude příprava?
Bude to hodně náročné. Chce mít hráče dobře fyzicky připravené. Moderní fotbal je hodně o fyzičce. Je to pro nás základ.

Související obsah

Máte v plánu pilovat angličtinu?
Časem to určitě půjde. Většině rozumíte, ale musíte také odpovídat, což je horší. Ale věřím, že se postupem času rozmluvíme a bude to dobré.

Dostávali jste pokyny z reproduktorů. Máte s tím zkušenost?
Jelikož jsem byl na Spartě v mládí, tak si tento test pamatuju. Když se na to šlo, tak se mi vybavily nějaké noční můry. 

Kdo nahradí Adama Hložka?
To absolutně netuším. I teď je tady bez reprezentantů spousta hráčů a konkurence je veliká. Což by v top týmu v Česku mělo být. Teď to tady opravdu tak je. Ale kdo se dostane do sestavy místo Hložka, to netuším.

Související obsah

Jste novou posilou Sparty. Měl jste šanci se trenérovi předvést už předtím?
Zatím jsme měli dva fyzické testy plus nějakou hru s balónem. Konkurence je tu opravdu vysoká a žádnou výhodu u mě nevidím.

Z kolika nabídek jste v létě vybíral?
Vybíral jsem ze tří. Je to přesně tak, jak bylo psáno. 

Byl jste představený sloganem: "Není důležité kolik VIP prostorů navštívíte, ale kde se vám líbí nejvíce." Co na to říkáte?
Já jsem o tomhle vtípku moc nevěděl, ale myslím, že to bylo opravdu přesné. Já už se k tomu nechci moc vracet. Říkala se o tom spousta věcí. Něco byla pravda, něco ne. Jsem ale rád, že to dopadlo tak, jak to dopadlo.

Jak skloubíte kariéru fotbalisty a youtubera?
Já bych toho youtubera nenazýval úplně kariérou. Je to mimofotbalový koníček. Jak už jsem několikrát říkal, tak práci mám jenom jednu, kterou je fotbal. Ale kdybych vám měl odpovědět po tomto tréninku, jestli se teď seberu a půjdu něco natočit, tak ne, opravdu nedokážu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události