Fotbal

České týmy znají soupeře pro evropské poháry. Plzeň vyzve Finy, nebo Lotyše

České týmy znají soupeře pro evropské poháry. Plzeň vyzve Finy, nebo Lotyše
Fotbalisté Viktorie Plzeň slaví výhru nad Spartou | Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Viktorie Plzeň se v druhém předkole Ligy mistrů utkají s Helsinkami, nebo Rigou. Soupeře jim určil středeční los. První venkovní utkání odehrají 19., nebo 20 července, domácí odveta se bude hrát o týden později. Slavia se ve druhém předkole Evropské konferenční ligy střetne s týmem Larne ze Severního Irska, nebo gibraltarským celkem St. Joseph's. Sparta změří síly s norským Vikingem Stavanger.

​Finsko, nebo Lotyšsko. Fotbalisté úřadujícího mistra Fortuna ligy se ve 2. předkole nového ročníku Ligy mistrů střetnou s celkem HJK Helsinky, nebo týmem RFS Riga. Rozhodl o tom středeční los v sídle UEFA ve švýcarském Nyonu. 

HKJ Helsinky je aktuálním mistrem finské ligy a Champions League si prozatím zahrál jen jednou, a to velmi dávno – na podzim roku 1998, tedy před 24 lety. Od té doby se jednou zúčastnil bojů v Evropské lize a Evropské konferenční lize, jinak se v pohárové Evropě neobjevil. 

Související obsah

​RFS Riga loni zvítězila v lotyšské lize a díky tomu si zajistila účast v předkole. Helsinky i Riga patří mezi nenasazené týmy. Své soupeře v Evropské konferenční lize se dozvěděly také Sparta a Slavia. Letenští se utkají se slavným norským Vikingem, Slavia vyzve jednoho z dvojice Larne/St. Joseph's. Larne hraje nejvyšší soutěž v Severním Irsku a účast v EKL si vybojovalo v domácím play-off. St. Joseph's je týmem z nejvyšší gibraltarské soutěže.

Plzeň nedávno získala zvučnou posilu – Jana Klimenta:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události