Fotbal

Porušujete finanční fair play. Vedení LaLigy podalo stížnost na PSG a Citizens

Porušujete finanční fair play. Vedení LaLigy podalo stížnost na PSG a Citizens
Hvězdné útočné trio PSG ve složení Neymar, Mbappé, Messi Zdroj: Profimedia

Vedení španělské fotbalové LaLigy podalo u UEFA stížnost na PSG a Manchester City kvůli porušování pravidel finančního fair play. Na praktiky anglického celku si zástupci nejvyšší španělské soutěže stěžovali už v dubnu, teď si vzali na paškál i úřadujícího mistra Francie. Obvinění vůči oběma klubům prý vycházejí z podrobného sledování a analýzy auditovaných účtů obou celků.

Přestupové období je v plném proudu a kluby se předhánějí v tom, kdo získá zvučnější posilu. Vzduchem tak létají desítky milionů korun. A právě finanční stránka je trnem v oku vedení španělské LaLigy, které podalo stížnost na dva celky, jež podle něj porušují pravidla finančního fair play. 

Na paškál si zástupci nejvyšší španělské soutěže vzali už v dubnu Manchester City, teď obvinili i francouzské PSG. Praktiky těchto týmů podle LaLigy mění ekosystém a udržitelnost fotbalu a poškozují ostatní kluby a ligy. Jejich chování prý vede k umělém nafukování trhu a transakce navíc údajně neodpovídají tržním podmínkám a nedávají ekonomický smysl. 

K tomu, aby LaLiga mohla proti těmto nešvarům bojovat, najala dokonce pracovníky advokátních kanceláří ve Švýcarsku a Francii a do věci se hodně položila. Napětí vyvolaly hlavně události okolo přestupu Kyliana Mbappého, který měl původně z PSG namířeno do Realu Madrid. PSG mu ale nakonec nabídlo lukrativní kontrakt a Francouz v Paříži zůstal. Po drobnohledem je také Násir Al Chelajfí, prezident PSG, a to kvůli možnému střetu zájmů. Kromě pařížského klubu totiž figuruje ve strukturách UEFA, Evropské klubové asociace (ECA) a beIN Sports.

Související obsah

​Španělé naopak již delší dobu patří mezi největší bojovníky za hospodářskou kontrolu. Momentálně vycházejí z podrobného sledování a analýzy auditovaných účtů obou klubů, na které byly podány stížnosti.

Takhle vystřelil Lionel Messi PSG jubilejní titul:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události