Hokej

Asijský hokej pláče. Zemřel autor slavné branky proti Čechům

Asijský hokej pláče. Zemřel autor slavné branky proti Čechům
Hokejista Min-Ho Čo (vpravo) v zápase proti Švédsku. Zdroj: Profimedia.cz

Asijskou hokejovou scénu zasáhla smutná zpráva. Ve věku pouhých pětatřiceti let zemřel útočník Min-Ho Čo, který reprezentoval Jižní Koreu na olympijských hrách v Pchjongčchangu a účastnil se i jednoho MS elitní skupiny. Za národní tým své země hrál od roku 2008 do roku 2021 a s celkem Anyang Halla vybojoval pět mistrovských titulů v asijské lize. Před několika měsíci mu lékaři diagnostikovali rakovinu plic, které po neúspěšném boji podlehl.

Přestože nemá asijský hokej zdaleka takové jméno, Min-Ho Čoa si čeští fanoušci moc dobře pamatovali. Na olympijských hrách v Pchjongčchangu se totiž stal historicky prvním střelcem korejské reprezentace pod pěti kruhy. A premiérový gól vstřelil právě v zápase s českým národním týmem. 

Velký úspěch tehdy oslavil jako ten nejpovolanější hráč. Reprezentační dres totiž oblékal už od roku 2008 a patřil mezi nejlepší centry korejských dějin. S Korejci se zúčastnil řady mezinárodních akcí. V roce 2017 spolu s týmem vybojoval postup do divize A mistrovství světa, v zimě 2018 si užil domácí olympiádu a na jaře téhož roku MS v Dánsku.

Související obsah

​Klubovou kariéru věnoval především týmu Anyang Halla, s nímž se pětkrát radoval z titulu v asijské lize. Navzdory zdravotním problémům, které u něj vypukly v roce 2021, vedl korejskou reprezentaci v sprnu minulého roku v kvalifikaci na olympijské hry v Pekingu. O pár týdnů později oznámil spoluhráčům, že mu lékaři diagnostikovali rakovinu plic. Té nakonec v pětatřiceti letech podlehl. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události