Basketbalisté Golden State po čtyřech letech ovládli NBA. Curry opět řádil

Letošní ročník NBA je u konce. Šampiony se stali basketbalisté Golden State Warriors, kteří ve finále porazili Boston Celtics 4:2 na zápasy. V posledním utkání vyhráli 103:90, čemuž opět výraznou měrou pomohl Steph Curry, který posbíral 34 bodů a po zásluze byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem celé finálové série. Golden State tak ovládli NBA posedmé v historii, naposledy se jim to povedlo v roce 2018.

Ačkoliv basketbalisté Bostonu vedli v sérii 2:1 na zápasy, dostali se o dvě utkání později do svízelné situace. Aby zůstali ve hře o nejcennější basketbalovou trofej, museli na své palubovce bezpodmínečně vyhrát. K tomu udělali na začátku utkání dobrý krok, když se dostali do vedení 14:2. Vytvořený náskok ale nakonec neudrželi ani do konce první čtvrtiny.

Ve druhé části hry už převzali otěže hosté. Jako již tradičně v dresu Golden State řádil Steph Curry, který pomohl Warriors se dostat až do 21bodového vedení. Ve druhém poločase se sice Bostonu podařilo utkání lehce zdramatizovat, když ve čtvrté čtvrtině snížili na rozdíl osmi bodů, ale na nic lepšího to už nestačilo. Golden State se tak mohli radovat z vítězství 103:90, čímž celou sérii definitivně rozhodli.