Fotbal

Nejdražším hráčem světa je Mbappé. Před Ronalda se dostali dva Češi

V novém žebříčku dvaceti nejdražších fotbalistů světa se překvapivě neobjevili Lionel Messi ani Cristiano Ronaldo. Před Portugalce se dokonce dostali i dva Češi. Na pozici nejcennějšího fotbalisty světa se vrátil Francouz Kylian Mbappé, který stojí v přepočtu 5 miliard korun.

Kylian Mbappé se ve svých pouhých 23 letech může pyšnit skvělým životopisem. Stal se mistrem světa, čtyřikrát vyhrál francouzskou ligu a čtyři sezony po sobě ovládl tabulku střelců Ligue 1. Podle výzkumu švýcarské agentury CIES Football Observatory se nově vyšvihl na první místo nejdražších hráčů světa – před Viniciuse z Realu Madrid. Perličkou je, že Češi Patrik Schick i Tomáš Souček jsou před hvězdným Cristianem Ronaldem.  

Českému útočníkovi patří 88. místo v žebříčku s tržní hodnotou 1,2 miliardy korun, čímž se vyrovnal Lionelu Messimu, kterého v tabulce najdeme o tři pozice za hvězdou Leverkusenu. Tomáše Součka najdeme na 102. pozici a jeho cena se pohybuje okolo 1,1 miliardy korun. Pětinásobnému vítězi Zlatého míče Cristianu Ronaldovi pak patří až 219. místo s tržní hodnotou 742 milionů korun. 

Související obsah

​"Tržní cena hráčů se nestanovuje podle úspěchů hráčů v minulosti, ale na základě potenciálu jednotlivců do budoucnosti – proto mají dvacátníci Patrik Schick a Tomáš Souček vyšší hodnotu něž třicátníci Messi s Ronaldem," vysvětluje redaktor časopisu Forbes Robert Sattler. 

Mbappému do čela pomohl i zbrusu nový tříletý kontrakt s PSG. Díky němu by si měl celkem vydělat neuvěřitelných 13 miliard a 300 milionů korun. "Hodně věcí v klubu se změnilo a to mě přesvědčilo pokračovat. Je tu ještě hodně kapitol, které chci v Paříži napsat," sdělil mladý útočník po prodloužení smlouvy. A to už měl být jednou nohou ve slavném Realu Madrid. Mbappé svou náhlou změnou názoru prezidenta Realu zklamal. 

Související obsah

​"Vždycky mi tvrdil, že jeho sen je hrát za Real. Pak ale najednou otočil o 180 stupňů. Takového Mbappého v Realu nechceme. Nikdo není více než klub," řekl prezident Realu Madrid Florentino Pérez. 

TN.cz Radek Mazal
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události