Další sporty

Curryho pozápasové slzy: Chtěl jsem si užít ten okamžik, bylo to výjimečné

Poprvé v kariéře se Stephen Curry stal nejužitečnějším hráčem finálové série play-off. To pro něj ale není v tuto chvíli vůbec podstatné. Důležitý je týmový úspěch, ke kterému vedla trnitá cesta, kdy se poslední dvě sezony zdaleka nepovedly podle představ, a tak to basketbalisté Golden State prožívali hodně emotivně. Steph Curry se pár vteřin před koncem rozbrečel, sedl si na palubovku a užíval si ten okamžik.

Steph Curry byl klíčovou postavou Golden State ve finálové sérii. V každém zápase v průměru nastřílel přes 31 bodů, měl šest doskoků a připsal si pět asistencí. Když se ho novinářka na tiskové konferenci zeptala, jaký to je pocit, že se poprvé stal nejužitečnějším hráčem finále play-off, jen se na ni nechápavě podíval. "Na tuhle otázku zapomeňte. Proč začínáte touto otázkou? Vyhráli jsme čtyřikrát NBA. Je skvělé, že mám možnost hrát pořád se skvělými spoluhráči proti tak výbornému týmu, jakým je Boston Celtics."

Steph Curry dostoupal až na vrchol NBA počtvrté v kariéře. Třikrát se mu to povedlo v letech 2015, 2017 a 2018, kdy Golden State Warriors absolutně dominovali celé soutěži. Poté ale přišel útlum. V roce 2019 sice došli do finále, ale v roce 2020 byli nejhorším týmem celé NBA, když z 65 zápasů uspěli pouze patnáctkrát. V loňské sezoně zase vypadli v postupovém play-off, když nestačili na Memphis Grizzlies. 

Související obsah

​"Dnes je to přesně rok a šest dní, kdy jsem zahájil přípravu na tuto sezonu. Všechno se to vyplatilo. Nevěděl jsem, co se bude během sezony dít. Představujete si, jaké emoce můžete zažívat, ale nakonec vás to zasáhne úplně jinak. Ležel jsem na podlaze a jen jsem si chtěl užít ten okamžik. Bylo to tak výjimečné," popisoval Curry na tiskové konferenci situaci těsně před koncem zápasu, kdy si v slzách sedl na palubovku, zatímco si užíval poplácávání po zádech od svých spoluhráčů. 

Trofeje pro šampiona v NBA se tak Curry se svými spoluhráči dočkal po čtyřech letech. "Tato trofej pro mě znamená úplně něco jiného. Podívejte se, jak probíhaly poslední tři roky, kdy jsme se potýkali se zraněními a velkými změnami na soupisce. Naši mladí kluci ale věřili, že bychom se mohli vrátit zpátky, i když to nikomu nedávalo smysl," vyprávěl Curry. "Je to speciální. Stálo nás to hodně práce, ale hlavní byla víra, která nás dovedla až ke stříkajícímu šampaňskému v šatně. Každý člen týmu byl důležitý, abychom toho dosáhli. Na všechny jsem hrdý," dodal nadšeně. 

Radost fanoušků Golden State Warriors:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události